TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

`Słoneczny` wyruszył po raz jedenasty
KOLEJE MAZOWIECKIE - Opublikowano: 29.06.2015 10:56:10
`Słoneczny` wyruszył po raz jedenasty

Jedenasta edycja letniego połączenia Warszawy z Trójmiastem, a także z Pomorzem, została oficjalnie otwarta 28 czerwca 2015 r. Tego dnia o 6:56 z Warszawy Zachodniej wyruszył pierwszy w tym roku pociąg ?Słoneczny?. Na pokładzie podróżnych oraz przedstawicieli stołecznych mediów przywitali członkowie zarządu Kolei Mazowieckich: Dariusz Grajda oraz Andrzej Buczkowski. Na pierwszych pasażerów pociągu czekały także drobne upominki: smycze, frisby, opaski odblaskowe i piłki plażowe. W Wejherowie do załogi pociągu dołączyli przedstawiciele wejherowskiego urzędu miasta i starostwa, ze starostą Gabrielą Lisius na czele. Zaś w Słupsku dosiedli się przedstawiciele urzędu miasta, gminy i starostwa, wraz ze starostą słupskim Zdzisławem Kołodziejskim oraz posłem ziemi słupskiej Zbigniewem Konwińskim.

Następnie ?Słoneczny? ruszył dalej, by o 12:51 dotrzeć do Ustki. Na peronie odbyła się krótka konferencja prasowa, na której gości przywitał wraz z prezesem Dariuszem Grajdą Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. Gościem specjalnym była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Wydarzenie uświetnił występ usteckiej orkiestry dętej. Podczas konferencji głos zabrał burmistrz Graczyk, który wskazał na jeden z ważnych aspektów łączących stolicę z Ustką - syrenkę. To za jej sprawą, zdaniem usteckiego burmistrza, stołeczni turyści będą chętnie odwiedzać Ustkę, podróżując właśnie pociągiem ?Słonecznym?. Co do popularności połączenia nie miał wątpliwości prezes Dariusz Grajda. Oferta przygotowana na tę edycję połączenia jest bowiem niezwykle atrakcyjna.

Pociąg ?Słoneczny? to wizytówka Kolei Mazowieckich. Od samego początku cieszy się niesłabnącym powodzeniem podróżnych. W tym roku mamy do zaoferowania nie tylko pulę biletów w promocyjnej cenie do Ustki, ale także ofertę specjalną na odcinku Słupsk ? Ustka. Jestem przekonany, że 11. edycja ?Słonecznego? spotka się z nie mniejszym zainteresowaniem niż poprzednie ? powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

?Słoneczny? będzie kursować do końca wakacji, tj. do 30 sierpnia. W pociągu można nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Jak zwykle ?Słoneczny? kursuje zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. W pociągu jest dostępny catering. Podobnie jak w ubiegłym roku wakacyjnemu połączeniu towarzyszy ?Słoneczny wysyp rabatowy?, umożliwiający skorzystanie ze zniżek w trójmiejskich restauracjach oraz innych ciekawych miejscach rozrywki. W tym roku dodatkową zaletą połączenia jest jego szybkość - pociąg dociera ze stolicy do Trójmiasta w około 3,5 godziny, a do Ustki - w niewiele ponad 5,5 godziny. Atutem jest także cena biletu, który bez zniżek kosztuje 45 zł do Gdyni, a do Ustki - 60 zł. Obowiązują także ulgi ustawowe i handlowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Ustka
Słoneczny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....