TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Stadler z umową na 12 kolejnych ezt-ów dla PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.08.2019 11:54:00 1 komentarz
Stadler z umową na 12 kolejnych ezt-ów dla PKP Intercity (foto: Stadler)

Jak informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Stadler wygrał przetarg na dostawę dwunastu elektrycznych zespołów trakcyjnych FLIRT dla PKP Intercity. Dziś (21 sierpnia) została podpisana umowa na ich dostawę.

PKP Intercity udzieliły Stadlerowi zamówienia nie tylko na dostawę dwunastu elektrycznych zespołów trakcyjnych FLIRT ale także na ich usługę ich utrzymania przez 15 lat. Na tym kończy się procedura przetargowa ogłoszona w grudniu 2017 r. Kontrakt został podpisany w fabryce Stadlera w Siedlcach w obecności szefa producenta Petera Spuhlera. Wartość umowy, która obejmuje dostawę pojazdów i 15-letnią konserwację, wynosi 270 milionów franków szwajcarskich.

Kontrakt obejmuje dwanaście ośmioczłonowych pociągów dalekobieżnych FLIRT. Nowa flota uzupełni serię 20 pojazdów ED160, które zostały dostarczone do PKP Intercity w 2015 roku. Pociągi kursują na polskiej sieci kolejowej od grudnia 2015 r. Od tego czasu pokonały ponad 23 miliony kilometrów i odznaczają się wysoką niezawodnością i dostępnością.

Pociągi, które zostaną dostarczone PKP Intercity to najnowsza generacja niskopodłogowego elektrycznego FLIRT-a, przeznaczonego do transportu dalekobieżnego. Lekka aluminiowa konstrukcja znacznie przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji, energii i konserwacji, przynosząc operatorowi wymierne korzyści. Pojazdy spełniają specyfikacje techniczne interoperacyjności (TSI). Wygodne wnętrze zapewnia przyjemne podróżowanie. Pasażerowie mogą korzystać z przedziałów pierwszej i drugiej klasy z 354 miejscami siedzącymi i przedziałem bistro. Pociągi są wyposażone w ergonomiczne fotele, nowoczesne toalety i wydajną klimatyzację. Wiadomości o postępach podróży można śledzić na elektronicznych tablicach, które są częścią nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej. Każde siedzenie ma gniazdko elektryczne i indywidualne oświetlenie. Pociągi są w pełni zgodne z przepisami dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Stadler
Flirt
umowa
  • DarekP – 22.08.2019

    Pozytywna zmiana to taka, że podpisanie umowy zapowiadano na wrzesień, a udało się jednak w sierpniu.Żal pozostaje tylko taki, że nie przewidziano możliwości zwiększenia liczby sztuk dzięki opcji.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....