TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

#ŻółtaNaklejkaPLK na 500 kolejowych przejściach dla pieszych
- Opublikowano: 26.05.2018 12:47:57 1 komentarz
#ŻółtaNaklejkaPLK na 500 kolejowych przejściach dla pieszych

Indywidualny numer i telefony alarmowe na żółtej naklejce zwiększą poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach drogi i toru – podały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Spółka oznakuje łącznie blisko 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych, w tym ponad 500 przejść dla pieszych. Wszystkie skrzyżowania zostaną oznakowane do końca maja, zaawansowanie działań wynosi obecnie ponad 90 %.

Naklejki z indywidualnymi numerami identyfikacyjnymi (INI) pojawią się na wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych. Wśród nich jest 508 przejść w poziomie szyn, przeznaczonych dla pieszych. Oznakowane zostały już m.in. przejścia w Chałupach, Ełku, Muszynie, Skarżysku-Kamiennej i Opolu. To kolejny projekt zarządcy infrastruktury, który przyczyni się do eliminowania potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń. W sytuacji awaryjnej możliwa będzie precyzyjna lokalizacja zdarzenia przez operatora nr 112.

#ŻółtaNaklejkaPLK umieszczona na przejściu lub przejeździe kolejowo-drogowym zawiera trzy podstawowe dane: indywidualny numer identyfikacyjny skrzyżowania, numer alarmowy 112 i numery "awaryjne". W przypadku przejść dla pieszych (kat. E) naklejki znajdują się na wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja, a w przypadku przejść z rogatkami, na napędzie rogatkowym.

Oznakowanie i specjalne łącze między operatorem numeru 112 a służbami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A pozwoli na szybkie reakcje, zwiększające bezpieczeństwo podróżujących pociągiem, pieszych i kierowców aut.

Naklejki w rejonie przejść pomogą w trakcie powiadamiania służb w przypadku znalezienia nieprzytomnej osoby na torach lub w ich pobliżu, zaklinowania wózka dziecięcego lub inwalidzkiego czy zauważenia ułożonej na torach blokady (np. usypanej z kamieni).

Indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu/ przejścia jest przypisany do konkretnej lokalizacji. Dzięki niemu podczas interwencji operator numeru 112 szybko zlokalizuje przejazd na sieci kolejowej i w terenie. Zapewni to szybkie reakcje na zagrożenia. W kilka minut, jeśli będzie taka potrzeba, wstrzymany zostanie ruch pociągów i zminimalizowana możliwość zdarzenia.

Numer alarmowy 112 – służy do zgłaszania wypadków lub awarii samochodu na przejeździe/ zdarzeń na przejściu. Numery podane "w razie awarii" – to numery do informowania dyspozytora kolei na terenie konkretnego zakładu linii kolejowych, o usterce urządzeń, uszkodzeniu oznakowania na przejeździe kolejowo-drogowym – w przypadku jeśli nie ma bezpośredniego zagrożenia życia.

Akcja znakowania przejazdów jest realizowana w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – "Szlaban na ryzyko!", którą PLK prowadzą od 2005 r. Zarządca infrastruktury przypomina użytkownikom dróg o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych. Organizowane są prelekcje dla dzieci i dorosłych, symulacje wypadków, warsztaty dla instruktorów szkół jazdy, akcje ulotkowe skierowane do kierowców i konkursy. Więcej na bezpieczny-przejazd.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
bezpieczeństwo
przejazd kolejowy
  • 66wg – 28.05.2018

    Po pierwsze - termin znakowania wszystkich przejazdów i przejść już minął - 26.05.brPo drugie - kierowcy zamkniętemu między rogatkami na przejeździe kat. B nalepka z INI pomoże jak kadzidło umarłemuPo trzecie - bat na Zarządcę. Teraz w razie jakichkolwiek nieprawidłowości (słusznych czy nie) telefony do dyspozytorów będą się urywać.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....