TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

10 czerwca startuje Poznańska Kolej Metropolitalna
- Opublikowano: 16.04.2018 14:54:33 1 komentarz
10 czerwca startuje Poznańska Kolej Metropolitalna

Ruszamy z koleją aglomeracyjną 10 czerwca – zadeklarował Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i w poniedziałek podpisał umowy z 11 samorządami, które dofinansują funkcjonowanie pierwszych linii Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Do Urzędu Marszałkowskiego przybyli przedstawiciele pierwszych gmin i powiatów położonych wzdłuż 4 linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego, które zadeklarowały udział finansowy w realizowanym wspólnie z Województwem Wielkopolskim zadaniem pn. "Wzmocnienie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze oddziaływania Aglomeracji Poznańskiej poprzez zwiększenie liczby połączeń kolejowych – dofinansowanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM)". Reprezentowane były samorządy Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego, Gminy Granowo, Gminy Grodzisk, Gminy Środa Wielkopolska, Gminy Nowe Miasto, Gminy Buk, Powiatu Wągrowieckiego, Gminy Czerwonak, Gminy Skoki oraz Gminy Miejskiej Wągrowiec.

Wicemarszałek Wojciech Jankowiak, przypomniał, iż w tym przełomowym dla rozwoju aglomeracji poznańskiej projekcie komunikacyjnym chodzi o współfinansowanie przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Powiat Poznański oraz położone - wzdłuż 9 linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego - gminy i powiaty zwiększonej częstotliwości kursowania pociągów w godzinach szczytu przewozowego, czyli co 30 minut. Poznańska Kolej Metropolitalna będzie obejmować swoim zasięgiem obszar w promieniu ok. 50 km od Poznania, wyznaczony przez stacje końcowe PKM na poszczególnych liniach kolejowych: Nowy Tomyśl, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Jarocin, Wrześnię, Gniezno, Wągrowiec, Oborniki i Szamotuły.

- Nie chodzi o to, żeby się licytować, który samorząd dołoży więcej, kto mniej do tego projektu – podkreślił Wicemarszałek Wojciech Jankowiak. - Chodzi o to, że jest to nasze pierwsze w historii wspólne przedsięwzięcie, które udało się zrealizować. Fakt, że tyle samorządów udało się zgromadzić wokół wspólnej idei, to jest naprawdę wspaniałe. To wielki sukces! Oczywiście kolejne linie będą sukcesywnie uruchamiane w latach następnych.

Kluczową role w przedsięwzięciu odegrały Miasto Poznań i Powiat Poznański, które jako jedyne partycypują w kosztach zwiększonej liczby pociągów na wszystkich 9 liniach.

- Poznańska Kolej Metropolitalna to wyraz naszej solidarności i umiejętności negocjacyjnych, bo to był bardzo trudny projekt – powiedział Jacek Jaśkowiak, który wystąpił w podwójnej roli, jako prezydent Poznania i prezes Stowarzyszenia Metropolia Poznań. - Te trzy lata pokazały, że możemy coś razem zrobić. Ta solidarność jest kluczem do sukcesu.

Z kolei Jan Grabkowski, starosta poznański zwrócił uwagę na fakt, że projekt PKM to największe zdobycze samorządu terytorialnego. - Potrafimy się wreszcie dogadywać, potrafimy się wreszcie przekonywać, potrafimy działać w interesie naszych mieszkańców – mówił przed podpisywaniem umów. – Pokazujemy, że możemy się rozwijać, że interesuje nas dobro mieszkańców, rozwój aglomeracji, bo przecież wychodzimy poza metropolię.

Na kolejne spotkanie, podczas którego będą podpisywane umowy o dofinansowanie zwiększonej liczby połączeń w ramach PKM z następnymi gminami i powiatami, Wicemarszałek Wojciech Jankowiak zaprosił na 7 maja 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
Poznań
wielkopolska
  • Michał Zbrowski – 16.04.2018

    Ciekawe jak długo wymyślali nazwę?

  • kolejFAN – 18.04.2018

    oto nasz Miś. Tym Misiem....a resztę każdy zna

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....