TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

120 tysięcy pasażerów Słonecznego
INFORAIL - Opublikowano: 12.11.2015 15:18:57 3 komentarze
120 tysięcy pasażerów Słonecznego

?Słoneczny? jest jednym z najpopularniejszych połączeń wybieranych przez pasażerów udających się nad morze ? poinformowały Koleje Mazowieckie. Tylko w tym roku wybrało go prawie 120 tys. osób. Jak informuje przewoźnik jest to najwyższy wynik od początku kursowania pociągu. Natomiast w ciągu dziesięciu lat pociąg ?Słoneczny? przewiózł blisko 870 tys. pasażerów. Zdaniem Kolei Mazowieckich o jego atrakcyjności decyduje m.in. niska cena biletu, krótki czas przejazdu oraz wysoki standard. Warto zwrócić uwagę na to, że ?Słoneczny? kursuje zestawiony z nowoczesnych wagonów piętrowych, klimatyzowanych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pociągu można także bezpłatnie przewozić rower oraz psa.

?Słoneczny? po raz pierwszy wyjechał na szlak 25 czerwca 2005 r. Został uruchomiony w relacji Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna. W tym roku, podczas jedenastej edycji połączenia, pociąg zabrał podróżnych nie tylko do Trójmiasta, ale dalej - aż do Ustki.

Pociąg zdobył Znak Jakości ?Laur Eksperta?, w kategorii ?Transport?. To ogólnopolski konkurs i program doradztwa konsumenckiego, którego celem jest wyróżnianie najlepszych produktów, marek i usług dostępnych na polskim rynku. Znak jakości jest przyznawany przez Kapitułę złożoną z naukowców najlepszych polskich uczelni. Patronat nad Konkursem objęło m.in. Polskie Towarzystwo Towaroznawcze.

Pociąg ?Słoneczny? od początku cieszy się niesłabnącą popularnością. Z roku na rok liczba podróżnych wzrasta, co świadczy o dobrej ofercie i jakości połączenia. Cieszę się, że ?Słoneczny? został doceniony nie tylko przez pasażerów, ale także przez Kapitułę Konkursu. Znak Jakości ?Laur Experta? w kategorii ?Transport? to kolejne duże wyróżnienie. Być może w 2016 r. pociąg ?Słoneczny? przewiezie milionowego pasażera ? mówił Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Ustka
 • gutek – 12.11.2015

  Słoneczny to strzał w dziesiątkę-KM musi rozwijać dalej połączenia jak było kiedyś planowane [Zakopane.Biąłystok ,Lublin czy Łódz]

 • MichalK – 12.11.2015

  W tym roku po wielu latach wreszcie wybrałem się nad morze. Skorzystałem ze "Słonecznego" i uważam że jakość i komfort w stosunku do ceny biletu są bardzo dobrą ofertą. Jedynie wydłużenie relacji do Ustki jest pewnym nieporozumieniem. W kontekście corocznych problemów na trasie Helskiej uważam że puszczenie "Słonecznego" do Władysławowa i dalej do Helu byłoby strzałem w dziesiątkę i dodatkowo nieco odciążyło i zapewniło godziwe warunki podróży przynajmniej dla części pasażerów jadących i wracających z Helu.

 • Zetes – 12.11.2015

  Wytrasowanie "Słonecznego" do Helu, gdzie linia nie jest zelektryfikowana? Wątpliwe. No i co z wczasowiczami udającymi się do Łeby oraz Ustki?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....