TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

120 tysięcy pasażerów Słonecznego
INFORAIL - Opublikowano: 12.11.2015 15:18:57 3 komentarze
120 tysięcy pasażerów Słonecznego

?Słoneczny? jest jednym z najpopularniejszych połączeń wybieranych przez pasażerów udających się nad morze ? poinformowały Koleje Mazowieckie. Tylko w tym roku wybrało go prawie 120 tys. osób. Jak informuje przewoźnik jest to najwyższy wynik od początku kursowania pociągu. Natomiast w ciągu dziesięciu lat pociąg ?Słoneczny? przewiózł blisko 870 tys. pasażerów. Zdaniem Kolei Mazowieckich o jego atrakcyjności decyduje m.in. niska cena biletu, krótki czas przejazdu oraz wysoki standard. Warto zwrócić uwagę na to, że ?Słoneczny? kursuje zestawiony z nowoczesnych wagonów piętrowych, klimatyzowanych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pociągu można także bezpłatnie przewozić rower oraz psa.

?Słoneczny? po raz pierwszy wyjechał na szlak 25 czerwca 2005 r. Został uruchomiony w relacji Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna. W tym roku, podczas jedenastej edycji połączenia, pociąg zabrał podróżnych nie tylko do Trójmiasta, ale dalej - aż do Ustki.

Pociąg zdobył Znak Jakości ?Laur Eksperta?, w kategorii ?Transport?. To ogólnopolski konkurs i program doradztwa konsumenckiego, którego celem jest wyróżnianie najlepszych produktów, marek i usług dostępnych na polskim rynku. Znak jakości jest przyznawany przez Kapitułę złożoną z naukowców najlepszych polskich uczelni. Patronat nad Konkursem objęło m.in. Polskie Towarzystwo Towaroznawcze.

Pociąg ?Słoneczny? od początku cieszy się niesłabnącą popularnością. Z roku na rok liczba podróżnych wzrasta, co świadczy o dobrej ofercie i jakości połączenia. Cieszę się, że ?Słoneczny? został doceniony nie tylko przez pasażerów, ale także przez Kapitułę Konkursu. Znak Jakości ?Laur Experta? w kategorii ?Transport? to kolejne duże wyróżnienie. Być może w 2016 r. pociąg ?Słoneczny? przewiezie milionowego pasażera ? mówił Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Ustka
 • gutek – 12.11.2015

  Słoneczny to strzał w dziesiątkę-KM musi rozwijać dalej połączenia jak było kiedyś planowane [Zakopane.Biąłystok ,Lublin czy Łódz]

 • MichalK – 12.11.2015

  W tym roku po wielu latach wreszcie wybrałem się nad morze. Skorzystałem ze "Słonecznego" i uważam że jakość i komfort w stosunku do ceny biletu są bardzo dobrą ofertą. Jedynie wydłużenie relacji do Ustki jest pewnym nieporozumieniem. W kontekście corocznych problemów na trasie Helskiej uważam że puszczenie "Słonecznego" do Władysławowa i dalej do Helu byłoby strzałem w dziesiątkę i dodatkowo nieco odciążyło i zapewniło godziwe warunki podróży przynajmniej dla części pasażerów jadących i wracających z Helu.

 • Zetes – 12.11.2015

  Wytrasowanie "Słonecznego" do Helu, gdzie linia nie jest zelektryfikowana? Wątpliwe. No i co z wczasowiczami udającymi się do Łeby oraz Ustki?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....