TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

20 zachodniopomorskich składów w naprawach! Przewozy Regionalne bez kar
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.06.2019 10:04:37
20 zachodniopomorskich składów w naprawach! Przewozy Regionalne bez kar

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na problemy Przewozów Regionalnych na linii Sławno – Darłowo. Poinformował nas, że w ostatnich tygodniach przewoźnik często odwoływał kursy bądź uruchamiał komunikację zastępczą.

O wyjaśnienie tej sytuacji zwróciliśmy się do organizatora przewozów – Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. W ostatnich dniach nie uruchamiano komunikacji zastępczej w relacji Sławno-Darłowo. Takowa została zapowiedziana i uruchomiona przez Operatora (Przewozy Regionalne – red.) w kwietniu i funkcjonowała do 13 maja br. – poinformował Radosław Soćko z Biura Prasowego Urzędu.

Z informacji przekazanej przez Przewozy Regionalne wynika, że sytuacja spowodowana jest wyłączeniami pojazdów do napraw powypadkowych przy jednoczesnych poważnych utrudnieniach w obiegowaniu związanych z prowadzonymi pracami torowymi. Urząd Marszałkowski na bieżąco monitoruje sytuację. Przewozy Regionalne ze strony Urzędu Marszałkowskiego zostały poproszone w kwietniu o wyjaśnienia. Województwo, jako Organizator dofinansowujący realizację regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich zwrócił Operatorowi uwagę, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której komunikacja zastępcza jest uruchamiana wielokrotnie w krótkim okresie czasu – dodał przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

Zapytaliśmy również ile pojazdów pozostaje aktualnie wyłączonych z ruchu. Jak się okazuje sporo, bo aż 20. I o ile wyłączenia z powodu wypadków są zrozumiałe, o tyle już 10 wyłączonych z ruchu jednostek w ramach przeglądów może nieco dziwić.

Obecnie 10 pojazdów oczekuje na zakończenie napraw powypadkowych, w większości długotrwałych. Tyle samo pojazdów (10 szt.) oczekuje na zakończenie przewidzianych dokumentacją techniczną przeglądów/napraw okresowych poziomów P2 (6 szt), P3 (1 szt.) oraz P4 (3 szt.) – podał Radosław Soćko. Kar dla Przewozów Regionalnych jednak nie będzie. Operator przewozów obciążany jest karami w momencie wystąpienia przewidzianych w umowie okoliczności. W przywołanym przypadku okoliczności takie nie wystąpiły – stwierdził przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Sławno
Darłowo
Zachodniopomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....