TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

40 wygodniejszych stacji i przystanków na Warmii i Mazurach
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.04.2020 14:45:52
40 wygodniejszych stacji i przystanków na Warmii i Mazurach

Podróżni na 40 stacjach i przystankach województwa warmińsko-mazurskiego zyskali wygodny dostęp do kolei – podały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zwiększy się komfort m.in. w Nidzicy, Piszu, Olsztynku, Morągu, Starych Jabłonkach. Również na stacji Olsztyn Główny i Ełk dzięki inwestycjom poprawi się jakość obsługi. Efekty uzyskane zostały dzięki realizacji projektów Krajowego Programu Kolejowego m.in. z dofinansowaniem środków UE.

PKP Polskie Linie Kolejowe podały, że zmodernizowały w ramach Krajowego Programu Kolejowego już 40 stacji i przystanków w województwie warmińsko-mazurskim, na których podróżni zyskali lepszą obsługę.

Również w województwie warmińsko-mazurskim widać, że konsekwentna realizacji Krajowego Programu Kolejowego przynosi efekty. Zwiększyliśmy realnie dostęp do kolei. Zupełnie nowe przystanki oraz 40 nowoczesnych, dostępnych dla wszystkich stacji i przystanków zachęca do korzystania z pociągów. Po latach mieszkańcy otrzymują lepszą ofertę podróży. W najbliższych latach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują m.in. perony w Olsztynie i Ełku– mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Po przebudowie perony są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie zapewniają bezpieczne poruszanie się po peronach także po zmroku. Zamontowane zostały nowe ławki i wiaty. Czytelne oznakowanie ułatwia orientację na stacjach. Informacje o rozkładzie jazdy są prezentowane w gablotach. Lepszą obsługę zapewnia montaż nowego nagłośnienia. Ułatwienia w komunikacji stanowią pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Dla cyklistów zamontowano w pobliżu peronów stojaki rowerowe.

Wygodniej w podróż koleją można wyruszyć z 12 zmodernizowanych obiektów m.in. z Olsztynka, Nidzicy, Waplewa, Stawigudy i Gągławek na linii 216 z Działdowa do Olsztyna. Wartość całego zadania to ok. 260 mln zł. Lepsza obsługa podróżnych jest możliwa również po przebudowie 18 stacji i przystanków, m.in. wBajtkowie, Drygałach, Piszu, Rucianem Nidzie czy Świętajnie na linii 219 z Ełku do Szczytna. Wartość prac na tej trasie to ok. 300 mln zł. Oba zadania zostały dofinansowane z Programu Operacyjnego Polski Wschodniej.

Nowe perony są także na 7 stacjach i przystankach: Rudzienice Suskie, Pikus, Samborowo, Lubajny, Stare Jabłonki, Biesal i Unieszewo na trasie nr 353 z Olsztyna do Iławy. Prace ze środków budżetowych spółki wyniosły ok. 100 mln zł. W ramach odrębnych zadań PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., zmodernizowane perony czekają również na pasażerów linii nr 220 w Morągu, Morągu Kolonii i Bogaczewie.

Nowe przystanki i kolej bliżej mieszkańców

Dzięki realizacji Krajowego Programu Kolejowego poprawia się również dostępność mieszkańców do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują nowe przystanki, dzięki którym łatwiej podróżować w kolejnych miejscach województwa warmińsko-mazurskiego. W ostatnich latach mieszkańcy zyskali 3 nowe obiekty – Olsztyn Dajtki, Olsztyn Śródmieście i Pisz Wschodni. Kolejne są w budowie na trasie Gutkowo – Olsztyn: Olsztyn Szkoła, Olsztyn Likusy i Olsztyn Redykajny. Tym samym mieszkańcy zyskają lepszy codzienny dojazd do pracy, szkoły czy domu.

Kolejne miasta z lepszą obsługą podróżnych kolei

Modernizacja stacji i przystanków w województwie warmińsko-mazurskim będzie kontynuowana. W planach jest przebudowa trasy z Gutkowa do Dobrego Miasta i dalej w kierunku Braniewa oraz z Ełku do Giżycka. Wraz z wymianą torów, montażem dodatkowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym przebudowane i doposażone będą także perony na stacjach i przystankach.

Istotna z punktu widzenia podróżnych będzie przebudowa dwóch ważnych stacji w województwie – Olsztyn Główny i Ełk. Na obu stacjach pasażerowie zyskają oczekiwany standard obsługi. Perony zostaną podwyższone i poszerzone, co zapewni wygodny dostęp do pociągów. Obiekty zostaną także dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zakończenie inwestycji zaplanowano w 2023 roku. (PKP PLK)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
warmińsko-mazurskie
stacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....