TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

5435 km na bilecie weekendowym PKP Intercity
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 07.05.2019 09:24:12 1 komentarz
5435 km na bilecie weekendowym PKP Intercity

Bielszczanin Tomasz Skowroński przejechał w długi weekend po Polsce koleją 5435 km. Pobił dotychczasowy rekord w długości podróżowania na jednym bilecie o 915 km.

Podróżnik wyruszył w czwartek wieczorem z Pszczyny, by w poniedziałek rano zakończyć szlak w Brzegu.

"Jestem przede wszystkim bardzo zmęczony. Szczerze mówiąc ledwo żyję. Cztery noce w przedziałach, to ciężki wyczyn. (…) Oczywiście, jest radość, entuzjazm, ale cieszę się przede wszystkim, że wracam już do domu" – powiedział Tomasz Skowroński w rozmowie z PAP.

Bielszczanin był już raz posiadaczem tego niecodziennego rekordu Polski. W styczniu br. pokonał koleją 4298 km. W kwietniu zdetronizował go Grzegorz Geisler ze Szczecina. Od piątkowego wieczoru do godziny 6 rano w poniedziałek przejechał 4520 km. Skowroński wykorzystał teraz okazję, że bilet – w związku z długim weekendem - obowiązywał 24 godziny dłużej i dzięki temu dołożył niemal tysiąc dodatkowych kilometrów.

"Zacząłem w czwartek w Pszczynie, skąd o godz. 19:10 wyjechałem do Poznania, a stamtąd do Warszawy Wschodniej i dalej do Łeby, Warszawy Centralnej, Międzyzdrojów, Częstochowy, Głogowa, Jarosławia, Wrocławia, Szczecina i stamtąd do Brzegu, gdzie dotarłem o godz. 5:56. Do Bielska-Białej wróciłem pociągiem" – powiedział Skowroński.

Największy kłopot wystąpił na Podkarpaciu. Podróżnik jechał do Przemyśla, ale pociąg był spóźniony 30 minut. Musiał wysiąść wcześniej, w Jarosławiu, żeby wsiąść do składu do Wrocławia. Na innych stacjach nie było już takich problemów. Zwykle zostawało mu na przesiadkę 20 do 30 min. Jedynie w Szczecinie miał dłuższą chwilę wytchnienia – blisko półtorej godziny.

Przy biciu pierwszego rekordu bielszczanin planował trasę ok. 2 tygodnie; po dwie, trzy godziny każdego dnia. Tym razem poszło mu znacznie łatwiej. "Sam byłem zaskoczony, ale wystarczyło mi 2,5 godziny" – powiedział.

Skowroński zdradził sekret, że znalazł inną trasę, która jest o ok. 300 km dłuższa. Nie wybrał jej jednak ze względu na składy pociągów. "Wolę podróżować w wagonach z przedziałami. W tej dłuższej trasie miałem mieć 13 relacji, ale spośród nich aż siedem odbywało się bez przedziałów. Z kolei ja jechałem jedenastoma składami i tylko raz – z Częstochowy do Głogowa - bez przedziałów" – powiedział.

W podróży czytał książki, rozmawiał z pasażerami, Promował też akcję zbiórki funduszy na schronisko dla bezdomnych zwierząt "Reksio" w Bielsku-Białej.

Pomysł bicia rekordu zrodził się w głowie Skowrońskiego pod koniec ub.r. Postanowił wówczas zrobić "objazdówkę" na kolejowym bilecie weekendowym. "Pojechałem do Krakowa, gdzie spędziłem trzy godziny. Później do Warszawy, Gdyni i Gniezna. Kolega powiedział mi, że czytał w prasie o człowieku, który w ten sposób przejechał ponad 4 tys. km. Pomyślałem, że i ja spróbuję" – mówił PAP Tomasz Skowroński po pobiciu pierwszego rekordu w styczniu br.

Zgodnie z regulaminem PKP, bilet weekendowy upoważnia do korzystania z przewozów TLK i Intercity. Obowiązuje od godz. 19 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godz. 6 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
PKP Intercity
  • kolejFAN – 07.05.2019

    kolejny nawiedzony mikol..żenujące

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....