TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

7:44 i 7:50 z Warszawy do Krakowa. PKP IC twierdzą, że to zróżnicowanie oferty…
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.06.2018 10:58:16
7:44 i 7:50 z Warszawy do Krakowa. PKP IC twierdzą, że to zróżnicowanie oferty…

Na trasie Warszawa – Kraków, jak na wielu innych, PKP Intercity są monopolistą. Dlatego mogą robić z rozkładem jazdy co chcą. A potem dochodzi do absurdów, że w ciągu 6 minut odjeżdżają dwa pociągi kategorii innej niż EIP. Dalej mamy dziurę.

O 7:44 z Warszawy Centralnej do Krakowa odjeżdża pociąg EIC, o 7:50 pociąg TLK. Oba w taryfie tańszej niż EIP. Kolejna tania TLK-a odjeżdża dopiero o 11:15. W międzyczasie dostajemy ofertę nie do odrzucenia czyli trzy połączenia EIP. PKP Intercity jednak nie widzą w tym nic dziwnego.

Wymienione pociągi reprezentują różne kategorie, a zatem oferta PKP Intercity jest zróżnicowana zarówno pod względem długości czasu podróży, jak też standardu taboru. Dzięki temu z połączeń oferowanych przez przewoźnika może skorzystać każdy pasażer zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. W relacji Warszawa - Kraków nie ma więc zagrożenia dla konkurencyjności pociągów – informuje Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy pociągów połączenia TLK/IC Warszawa - Kraków, realizowane przed godziną 11.15 składami innymi niż kategorii EIP, kierowane są trasą alternatywną przez Radom i Kielce. Natomiast odjazd poc. TLK Malinowski z Warszawy o godz. 7:50 i jego trasa są uzgodnione z organizatorem przewozów, tj. Ministerstwem Infrastruktury – dodaje.

Tyle, że owa trasa alternatywna to dwie godziny dłuższa podróż i trzeba mieć albo bardzo dużo czasu, albo bardzo mało pieniędzy, żeby zdecydować się na przejazd takim pociągiem. Zastanawia nas czy tego EIC z 7:44 nie można było puścić powiedzmy po 9, a EIP po 7? Naszym zdaniem i oferta zrobiłaby się bardziej zróżnicowana i pasażer miałby wybór między EIC a EIP a nie między EIP a EIP. A po za tym naszym zdaniem uruchamianie pociągów na tej samej trasie co 6 minut to nie zróżnicowanie oferty tylko decyzja mało rozsądna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Warszawa
Kraków
EIC
TLK
EIP
 • Er Soros – 13.06.2018

  Dlaczego na wakacje została wycięta większość TLK KRK-WAW po CMK ??? To dopiero zróżnicowanie oferty wakacje vs. cały rok.....

 • Konrad Galiński – 13.06.2018

  Ja tu nie widzę nieroztropności: 7:44 to EIC - zatrzyma się dopiero w KRK i jest w godzinnym takcie z innymi pociągami premium. 7:50 jedzie do Przemyśla i ma kilka przystanków po drodze do Krakowa 8:00 jedzie z Olsztyna i jest wytrasowany przez Radom. Więc jak się szerzej spojrzy to można powiedzieć, że ma to sens.

 • Kajetan Dobrowolski – 13.06.2018

 • Czajek Patryk Czajowski – 13.06.2018

  Ta strona schodzi na niziny....

 • Igor Wójciak – 13.06.2018

  To jest nic wobec superexpressu regionalnego Łupków - Targowiska.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....