TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Aktualny portfel zamówień Newagu wynosi ponad 1 mld zł
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 21.08.2019 13:00:33 2 komentarze
Aktualny portfel zamówień Newagu wynosi ponad 1 mld zł

Aktualny backlog grupy Newag przekracza 1 mld zł, a obecne przetargi dobrze rokują na wielkość przyszłorocznego portfela zamówień - poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Zbigniew Konieczek.

Dodał, że Newag prowadzi z PKP Cargo rozmowy na temat umowy na dostawę od 2021 roku 24 lokomotyw dwusystemowych.

W październiku 2018 roku PKP Cargo podpisało już umowę na zakup od Newagu trzech takich sześcioosiowych lokomotyw łącznie za 45,3 mln zł netto, co daje ok. 15 mln netto zł za jedną lokomotywę.

"Nasz aktualny portfel zamówień jest porównywalny z zeszłym rokiem, kiedy wyniósł nieco ponad 1 mld zł. Jeśli chodzi o backlog na 2020 rok, to przetargi cały czas trwają, jestem dobrej myśli, że kolejne zamówienia na przyszły rok będziemy mogli dopisać do naszego portfela" - powiedział prezes.

"Obecnie uczestniczymy w postępowaniach przetargowych w Czechach oraz we Włoszech" - dodał.

Przychody grupy Newag, która produkuje elektryczne i spalinowe lokomotywy oraz pojazdy pasażerskie, tramwaje i pojazdy dla metra, zwiększyły się w 2018 roku do 1,02 mld zł z 789,9 mln zł rok wcześniej. W pierwszym kwartale 2019 roku wzrosły do 141,5 mln zł z 119,5 mln zł rok wcześniej.

"W ostatnim czasie wygraliśmy kilka przetargów. Zawarliśmy umowę na dostawę dla Województwa Podkarpackiego zespołów trakcyjnych na blisko 200 mln zł. Złożyliśmy ofertę do Szybkiej Kolei Miejskiej na przeglądy, nasza oferta jest jedyna, dlatego spodziewamy się pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu o wartości około 40 mln zł. Dla Województwa Zachodniopomorskiego będziemy realizować przeglądy 13 EZT Impul o wartości około 39 mln zł" - powiedział Konieczek.

"Jesteśmy w trakcie rozmów z PKP Cargo w sprawie umowy na dostawę 24 lokomotyw dwusystemowych - z systemami 3kv DC użytkowanym w Polsce i 25 kV AC używanymi w Czechach i na Słowacji. Produkcja zajmie nam przynajmniej dwa lata, dostawy lokomotyw mają rozpocząć się w 2021 roku" - dodał.

PKP Cargo ogłosiło na początku maja przetarg na 24 lokomotywy dwusystemowe, które od lipca 2021 r. do czerwca 2022 roku mają być dostarczane w tempie dwóch elektrowozów miesięcznie.

Prezes poinformował, że w pierwszy półroczu 2019 roku budżet Newagu jest realizowany zgodnie z założonym planem.

"Cały czas produkujemy już seryjnie lokomotywy Dragon 2. W tej chwili mamy zamówienia na 30 sztuk, a jesteśmy obecnie w trakcie produkcji 18 lokomotywy. W tym roku produkujemy także 8 lokomotyw Griffindla PKP Intercity" - powiedział.

Wiosną główny akcjonariusz Newagu Zbigniew Jakubas w wywiadzie dla PAP Biznes zapowiadał, że chciałby, aby w perspektywie 6 lat spółka doszła do efektywności światowych producentów i podwoiła sprzedaż do około 2 mld zł rocznie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
lokomotywa
 • Łukasz Butryn – 21.08.2019

  No cóż, a tak PESA ich chciała wysadzić koniecznie z siodła. Jak dla mnie, firma z przyszłością, więcej odwagi, dbałości o produkt, a jest szansa, żeby podgonić światową czołówkę i pomyśleć o sensownym eksporcie. Kolej wraca do łask, będzie się zwiększało zapotrzebowanie na tabor. Tak trzymać!

 • Jacek Wuwer – 21.08.2019

  Bardzo dobra wiadomość o lokach wielosystemowych, mam nadzieję że dojdzie do podpisania umowy, która otworzy Newagowi drogę ma rynki zagraniczne. Ciekawym co z planami 7 dodatkowych ET25 dla Cargo, artykuł o tym nie wspomina...

 • sphinx – 21.08.2019

  @Jacek WuwerTe 7 dodatkowych loków było częścią tego samego przetargu więc raczej prezes je pominął i skupił się na nowości.Otworzą one drogę na rynki Czech i Słowacji bo tam mają mieć dopuszczenie. I tylko tam bo sama produkcja nigdy nie była problemem, tylko homologacja (bo to proces skomplikowany i drogi w każdym kraju.Ja jestem ciekaw kto kupił te dodatkowe 12 Dragonów (zamówiono 30 sztuk, w produkcji nr. 18) i jak oni to ukryli w raportach okresowych.

 • zeus04 – 22.08.2019

  @sphinx: ZTCW użytkownicy facebooka nie widzą tych odpowiedzi.

 • Robert Czub – 22.08.2019

  Niech dadzą jeszcze ludziom zarobić w Nowym Sączu

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....