TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Alstom dostarczy 47 lokomotyw dla SBB Infrastructure
ALSTOM InfoRail - Opublikowano: 27.11.2015 12:08:50
Alstom dostarczy 47 lokomotyw dla SBB Infrastructure (źródło: Alstom)

Alstom otrzymał zamówienie wartości 175 millionów euro na dostawę 47 lokomotyw o dwóch systemach napędu (bimodalnych) dla SBB Infrastructure w Szwajcarii. Lokomotywy będą wykorzystywane do prac na liniach kolejowych należących do SBB oraz do prac manewrowych na bocznicach w Lozannie i Limmattal. Lokomotywy zostaną wyprodukowane w zakładach Alstom w Belfort, we Francji. Zarządzanie projektem będzie prowadzone w Szwajcarii. Zostaną oddane do eksploatacji w 2018 roku.

Lokomotywa przeznaczona dla SBB Infra należy do platformy bimodalnej Alstom Prima H4 przeznaczonej do prac manewrowych i torowych. Lokomotywa osiąga prędkość do 120 km/h, co pozwala swobodnie poruszać się w normalnym ruchu na liniach kolejowych. Prima H4 jest napędzana dwoma różnymi systemami zasilania: z elektrycznej sieci trakcyjnej i generatorów diesla. Dwa generatory prądu połączone z automatycznym systemem start-stop, pozwalają na 20% zmniejszenie zużycia paliwa w stosunku do lokomotywy wyposażonej w silnik diesla. Lokomotywa została zaprojektowana by zoptymalizować cykle utrzymaniowe, a dzięki temu zmniejszyć koszty serwisu. Jest wyposażona w system ETCS.

Szczególną uwagę przywiązano do konstrukcji kabiny maszynisty. Przestronna kabina, mieszcząca do 4 osób, została zaprojektowana jako wygodne miejsce służące do pracy i podróży. Kabina została wyposażona system HVAC ? wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji system a także w schowek, mogący pomieścić rzeczy osobiste załogi. Chroni również przed wibracjami i zmianami ciśnienia atmosferycznego przy wjeżdżaniu do tuneli.

?Alstom najlepiej spełnił kryteria zaproszenia do przetargu publicznego. Nowe i potężniejsze pojazdy pozwolą nam zmierzyć się z rosnącą liczbą prac budowlanych i utrzymaniowych, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby lokomotyw potrzebnych do ich wykonania. Dzięki poprawie efektywności energetycznej, lokomotywa Alstom Prima H4 pozwoli SBB Infra zmniejszyć emisję CO2 o 6 tysięcy ton rocznie? ? powiedział Désirée Baer, członek zarządu SBB Infrastrukture.

?Cieszy nas wybór naszych lokomotyw przez SBB Infra. Użytkowanie Alstom Prima H4 przez SBB Infra pozwoli na zmniejszenie kosztów zużycia energii i utrzymania.? ? powiedział Herman Van der Linden, Dyrektor Zarządzający Alstom w Szwajcarii.

Gama lokomotyw Prima wypełnia wszystkie kategorie segmentu lokomotyw, poczynając od przeznaczonych do ciężkich prac (głównie w Chinach, Kazachstanie i Rosji), przewozu towarów i do przewozów pasażerskich (Europa, Afryka, Bliski Wschód, WNP) oraz prac manewrowych i torowych (Europa).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
SBB
Szwajcaria
lokomotywa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....