TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Arriva przejmie przewozy w województwie lubelskim?
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 11.02.2015 13:58:27 4 komentarze
Arriva przejmie przewozy w województwie lubelskim?

Czy Przewozy Regionalne stracą kolejne województwo? Arriva jest zainteresowana obsługą połączeń regionalnych w województwie lubelskim. Informacje te potwierdza nam rzeczniczka prasowa przewoźnika ?Joanna Parzniewska. Obserwujemy rynek, jesteśmy gotowi do obsługi połączeń w każdym województwie ?mówi w rozmowie z InfoRail. Przewoźnik planuje spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego. Takie spotkanie może odbyć się jeszcze w lutym ?mówi Joanna Parzniewska. Dla Arrivy będzie ono miało prawdopodobnie znaczenie kluczowe. Przewoźnik postara się przekonać samorządowców do wcześniejszego ogłoszenia przetargu, który obejmowałby dłuższy okres niż rok. Zamówienia powinno pojawić się nie na miesiąc przed terminem rozpoczęcia usługi a na rok przed ?mówi Joanna Parzniewska. W województwach dalej oddalonych od naszej bazy operacyjnej musimy mieć czas na przygotowanie się do świadczenia usług ?dodaje. Z naszych informacji wynika, że Arriva mogłaby pojawić się w województwie lubelskim już od rozkładu jazdy 2015/2016. Warunkiem jest szybkie ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu.    Nie tylko lubelskie?Jak wspomnieliśmy Arriva bada sytuację na rynku regionalnych przewozów w Polsce. Przewoźnik nie wyklucza startu w przetargach w innych województwach. Jak zaznacza Parzniewska muszą one być konkurencyjne. Arriva chciałaby także zawierać umowy dłuższe niż roczne. Wówczas możemy zainwestować w tabor, czy biletomaty, tak jak miało to miejsce w przypadku dziesięcioletniej umowy w kujawsko-pomorskim ?mówi nam przedstawicielka przewoźnika. Przewozy Regionalne podpisując umowę na 5 lat mogą stracić motywację do jakiegokolwiek rozwoju. I dalej, podpisanie dłuższej umowy bez przetargu zamraża rynek i uniemożliwia konkurencję. Jesteśmy za uczciwą konkurencją i przetargami na kilkuletnie umowy z przewoźnikami, którzy zostaną w nich wybrani ?mówi Joanna Parzniewska. Jaki tabor w lubelskim?Przedstawicielka Arrivy przyznaje, że została już wykonana analiza sytuacji w województwie lubelskim. Wiemy jaki tabor jest potrzebny do obsługi połączeń ?mówi Parzniewska. Przewoźnik liczy na pociągi z Urzędu Marszałkowskiego, jednak zapewnia też o możliwości wprowadzenia własnych składów. Możemy je kupić lub wypożyczyć ?twierdzi rzeczniczka prasowa Arrivy. Przykład kujawsko-pomorskiego pokazuje, że zmiana przewoźnika wcale nie musi wyjść na gorsze, wręcz przeciwnie. We wspomnianym regionie po przejęciu przewozów poprawiła się i jakość przewozów, standard taboru i przede wszystkim obsługa pasażerów. Czy lubelskie dołączy do kujawsko-pomorskiego? Czekamy na dalsze wieści.    


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arriva
lubelskie
przetarg
 • bebe – 11.02.2015

  "Przewoźnik liczy na pociągi z Urzędu Marszałkowskiego"- przed przetargiem łagodnie, tylko liczą a po przetargu żądają.

 • k – 11.02.2015

  Skoro takie są zapisy to trudno się dziwić że żądają.

 • MM – 11.02.2015

  Jest błąd w tytule.

 • wesazx – 18.03.2015

  Akurat przykład kuj-pomu dowodzi, jak z dnia na dzień wygaszono popyt. W miejsce 3-4 pełnych bohunów pojawił się pojedyńczzy tramwaj SA106... Czasem z Bm... Często odwołany. Nie dziwota, że 70% pasażerów odeszło, jak zostawali na peronie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....