TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Austria zawiesiła połączenia kolejowe z Włoch przez przełęcz Brenner
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.02.2020 09:15:38
Austria zawiesiła połączenia kolejowe z Włoch przez przełęcz Brenner (foto: OBB - zdjęcie ilustracyjne)

Austriackie Koleje Federalne ogłosiły w niedzielę (23 lutego) wieczór, że zawieszają czasowo połączenia kolejowe z Włoch dokonywane z przez centralną magistralę biegnącą przez przełęcz Brenner. Ma to związek z podejrzeniami, że 2 pasażerki były zakażone koronawirusem.

Zawieszenie ruchu kolejowego w obydwu kierunkach przez ten kluczowy węzeł "będzie obowiązywać do odwołania" - podkreśliły w swym komunikacie Österreichische Bundesbahnen (ÖBB). "Żadne włoskie pociągi nie są zaplanowane na dzisiejszy wieczór do przejazdu przez punkt Brenner" - zaznaczono w następnym komunikacie ÖBB opublikowanym na Twitterze.

Wcześniej w niedzielę podano, że koleje austriackie odmówiły wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch z powodu podejrzenia, że dwoje podróżnych jest zakażonych koronawirusem COVId-19. O zdarzeniu poinformował na swym portalu OE24.at , powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Austrii uściśliło następnie w swym oświadczeniu, że istotnie doszło do zatrzymania pociągu jadącego z Wenecji do Monachium w Niemczech. Służby austriackie miały zostać zaalarmowane przez włoskie MSW.

"Dalsza linia postępowania jest obecnie uzgadniana z czynnikami włoskimi" - zaznaczyło austriackie ministerstwo, podkreślając, że pociąg został zatrzymany na terytorium włoskim i nie wjechał na teren Austrii.

Zgodnie z doniesieniami agencji dpa osoby, u których miały wystąpić objawy zakażenia koronawirusem to dwie Niemki powracające do swych domów w Bawarii. Kobiety miały wysoką gorączkę. Zostały odizolowane od pozostałych pasażerów natychmiast po zaalarmowaniu przez służby włoskie o możliwości zakażenia. Przeprowadzone testy nie potwierdziły jednakże obecności koronawirusa u tych pasażerek.

Ruch pociągów dalekobieżnych i lokalnych nie będzie mimo to przywrócony w najbliższych godzinach. Wszyscy pasażerowie znajdujący się w feralnym pociągu relacji Wenecja-Monachium zostali poproszeni o opuszczenie składu i obecnie znajdują się w hallu stacji, gdzie czekają na dalsze dyspozycje ÖBB.

Minister spraw wewnętrznych Austrii Karl Nehammer zapowiedział w niedzielę wieczorem, że w poniedziałek dojdzie do spotkania delegacji z obu krajów, które przedyskutują kwestię ewentualnego przywrócenia kontroli granicznych na przełęczy Brenner w związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się groźnego koronawirusa. Węzeł Brenner jest kluczowym elementem magistrali kolejowej łączącej Włochy z Austrią i Niemcami. Wchodzi on w skład transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T (ang.Trans-European Transport Networks).

W ostatnich we Włoszech zaobserwowano wzrost przypadków zakażenia koronawirusem; trzy osoby, które zostały zarażone - zmarły.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa we Włoszech odwołano cały szereg imprez; skrócono o dwa dni Karnawał Wenecki, a mediolańska La Scala i wenecki teatr La Fenice zostały zamknięte do odwołania.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Austria
Włochy
OBB

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....