TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Awaria goni awarię, czyli dziś zerwało sieć trakcyjną
INFORAIL - Opublikowano: 01.08.2013 09:37:25 2 komentarze
Awaria goni awarię, czyli dziś zerwało sieć trakcyjną

Nie dalej jak tydzień temu pisaliśmy o tym, że PKP PLK nie radzą sobie z awariami na węźle warszawskim. Dziś potwierdziło się to dobitnie, kolejarze zafundowali niespodziankę pasażerom pociągów w postaci zerwanej sieci trakcyjnej. Do awarii doszło na torach dalekobieżnych w okolicy przystanku Warszawa Ochota. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia –Warszawa Centralna został całkowicie wstrzymany, a PKP PLK do spółki z PKP Energetyka (obie spółki z Grupy PKP SA) zajęły się naprawą. Tradycyjnie towarzyszących tej naprawie komentarzy ze strony pasażerów przytaczać nie będziemy. Przewoźnikom nie pozostało nic innego jak tylko odwołać część pociągów, a kolejne skierować na trasy objazdowe przez Warszawę Gdańską. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie takim objazdem pojechały pociągi m.in. z Radomia i Sochaczewa, zatrzymując się po drodze przy peronie 8 stacji Warszawa Zachodnia. Na podobne trasy objazdowe kierowane były pociągi PKP Intercity. Pocieszająca jest jedynie w całej tej sytuacji szybka reakcja i porozumienie na linii Koleje Mazowieckie –ZTM Warszawa. W związku z awarią wprowadzone zostało tymczasowe, nadzwyczajne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w autobusach i tramwajach ZTM Warszawa kursujących pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach). Otwarte zostały też bramki w metrze, aby usprawnić wymianę pasażerską. I jak tu zachęcić pasażerów do przesadki na pociągi, które stają się najmniej pewnym i najbardziej niepunktualnym środkiem transportu w aglomeracji warszawskiej, skoro naprawa ma potrwać nawet do 15?

   

Zalecenia dla podróżnych

W związku z awarią sieci trakcyjnej i ograniczeniem kursowania pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia Koleje Mazowieckie zalecają się aby podróżni w kierunku wschodnim (kierunek Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Otwock, Dęblin) rozpoczynali podróż ze stacji Warszawa Wschodnia, nastomiast w kierunkach zachodniach (Radom, Skierniewice, Sochaczew, Łowicz) rozpoczynali podróż na stacji Warszawa Zachodnia. Część pociągów w kierunku Radomia i Sochaczewa będzie rozpoczynać bieg na stacji Warszawa Gdańska.
Ze względu na znaczne zmiany w rozkładzie jazdy część pociągów kursuje w znacznym odstępstwie od godzin rozkładowych (operatywnie).
Dodatkowo wprowadzone zostaje wspólne honorowanie biletów KM - SKM na wszystkich liniach i odcinkach po których kursują pociągi SKM i KM.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP PLK
PKP Energetyka
Warszawa
sieć trakcyjna
  • użytkownik – 01.08.2013

    PKP to dno! caly czas cos sie dzieje, jakby opóźnień było mało, rzadko kiedy PKP dociera na czas! Mam nadzieje ze do Polski wejdzie w koncu inny przewoznik ktory bedzie sznowal swoich klientow, a wtedy PKP biada CIII

  • johann – 01.08.2013

    @użytkownik: Może i będzie szanował klientów, ale co z tego, jeżeli jego pociągi utkną w awariach sieci, jak ta dzisiejsza.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....