TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Będzie rewitalizacja linii Zgierz-Ozorków. PKP PLK ogłosiły przetarg
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.12.2018 13:57:26 1 komentarz
Będzie rewitalizacja linii Zgierz-Ozorków. PKP PLK ogłosiły przetarg

PKP PLK ogłosiły przetarg na rewitalizację linii kolejowej na odcinku Zgierz – Ozorków. Inwestycja o wartości prawie 131 mln zł, która przyspieszy ruch kolejowy pomiędzy Łodzią i Kutnem, ma być zrealizowana w latach 2019-2021.

Według rzecznika PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Karola Jakubowskiego, będzie to kolejna inwestycja realizowana w ramach przebudowy linii Łódź – Kutno, która łączy aglomerację łódzką z magistralą Warszawa – Poznań.

Szybciej, nawet 120 km/h

Jak podał, obecnie pomiędzy Zgierzem i Ozorkowem pociągi jadą z maksymalną prędkością 70 km/h, a po zakończeniu prac składy pasażerskie przyspieszą do 120 km/h, a towarowe do 100 km/h.

Na trasie wymienione zostaną tory i sieć trakcyjna. Inwestycja obejmie m.in. ponad 24 km torów, 11 rozjazdów, 14 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 mostów, 4 wiadukty i 5 przepustów. Wzrost poziomu bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego przyniesie modernizacja 14 przejazdów kolejowo-drogowych, z czego 5 zyska dodatkowe rogatki. Modernizację przejdzie nastawnia Zgierz Kontrewers.

Projekt obejmie także przebudowę przystanku Zgierz Północ, gdzie powstanie nowy peron jednokrawędziowy naprzeciw istniejącego peronu nr 1. Planuje się, że będzie tam wiata, ławki, informacja pasażerska, a osobom niepełnosprawnym wygodne dojście do pociągu zapewni pochylnia.

Zdaniem PKP PLK, przebudowany układ torowy na obecnym przystanku Zgierz Północ oraz nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym ułatwią także przewozy towarowe. Na przystanku Zgierz Północ powstanie dodatkowy 750 m tor dla dłuższych składów. Przystanek stanie się stacją, na której pociągi będą mogły rozpoczynać i kończyć bieg, wyprzedzać się oraz zmieniać kierunek jazdy.

Zgodnie z planami, projekt ma być zrealizowany w latach 2019-2021, przy czym prace budowlane ruszą w 2020 roku. Szacunkowa wartość projektu to 130,9 mln zł netto. Inwestycja ubiega się o finansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

Jednocześnie PKP PLK będzie prowadzić prace na liniach kolejowych na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno. Najpierw ekipy wejdą na odcinek pomiędzy Łodzią Kaliską a Zgierzem, potem rozpoczną działania pomiędzy Ozorkowem a Łęczycą, na koniec zaplanowano przebudowę odcinka Łęczyca – Kutno.

Jak zapewnił rzecznik PKP PLK, po zakończeniu wszystkich prac podróże między Łodzią a Kutnem skrócą się o ok. 20 minut. Trasa Łódź Kaliska - Kutno ma być przebudowana do końca 2023 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przetarg
rewitalizacja
Zgierz
Ozorków
 • Piotr Łężak – 22.12.2018

  Odcinek Zgierz-Ozorków a nie linia - to przecież fragment linii Łódź Widzew-Kutno...

 • Wojciech Liberda – 22.12.2018

  I nie będzie dopóki nie ogłoszą, że mają tyle kasy co oferent zgłosi 🤣 Teraz przetargi się unieważnia, wiadomo za wysoka cena... Trzeba będzie poczekać z rok, aż ceny spadną...

 • Grzegorz Lubiński – 22.12.2018

  Szkoda ,że nie cały odcinek Zgierz-Kutno,bo między Witonią a Kutnem to pociąg tak podskakuje jakby po kocich łbach jechał...👎🚂😵

 • Kaszebe – 23.12.2018

  Pomijając trafne spostrzeżenie co do kasy @Wojciech Liberda ,najwyraźniej "śwagier"; ) nie ma mocy przerobowych to ważniejsze chyba jest że pytanie jak można zacząć w 2019 i skończyć 2012,trzeci wers od góry a potem przyspieszyć do 2021.Szkoda że nie pomyślano o drugim torze ,no ale to trzeba myśleć pragmatycznie !

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....