TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Będzie rewitalizacja terenów kolejki wąskotorowej w Ełku
InfoRail - Opublikowano: 30.12.2016 09:49:20 7 komentarzy
Będzie rewitalizacja terenów kolejki wąskotorowej w Ełku

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Marszałek Województwa Gustaw Brzezin 29 grudnia w Olsztynie podpisali umowy na realizację trzech inwestycji w przestrzeni miasta. Jedną z nich jest odnowa terenów wąskotorówki.

Pozyskane środki pochodzą z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020. Dzięki tak znaczącym środkom unijnym pozyskanym przez Miasto Ełk w drodze konkursu, w latach 2017-2018 realizowane będą trzy duże projekty. Nas interesuje najbardziej ten pod nazwą "Rewitalizacja i zagospodarowanie terenu Ełckiej Kolei Wąskotorowej na potrzeby Muzeum Historycznego w Ełku ? etap I".

W ramach projektu odnowiona zostanie zachodnia część terenu Ełckiej Kolei Wąskotorowej, w tym m.in. wykonane zostaną: adaptacja zabytkowego budynku stacji do potrzeb działalności Muzeum Historycznego w Ełku, prace porządkowe polegające na usunięciu obiektów w złym stanie technicznym, zagospodarowanie terenów zielonych wokół zabytkowego budynku stacji, zainstalowanie elementów małej architektury, oświetlenie, a także renowacja zabytkowego taboru (lokomotyw, wagonów).

Całkowita wartość projektu to 5,3 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 4,4 mln zł, zaś wkład własny ? 853 tys. zł. Inwestycja będzie realizowana w 2017 roku.

Urząd Miasta informuje, że odnowione przestrzenie oraz nowoczesne obiekty będą dobrą wizytówka miasta, a także nową przestrzenią do aktywnego wypoczynku mieszkańców, gości oraz turystów.

Ełk planuje także budowę tzw. Parku Odkrywców Kolei. Mają tu znaleźć się interaktywne, nowoczesne urządzenia, które będą przybliżać prawa fizyki, wykorzystywane w działaniu kolei wąskotorowych. Projekt czeka na pozytywną ocenę i dofinansowanie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ełk
wąskotorówka
 • szerokotorowiec – 30.12.2016

  Coś szerokotorowy tabor na tych wąskich torach w Ełku!

 • xtrain – 30.12.2016

  Dobrze by było , żeby parowozownią ełcką ktoś się zajął i dokonał remontu-konserwacji aby młodym ludziom kiedyś było co pokazać. Jest to piękny i duży obiekt oraz obrotnica. Stan obiektu pozwalam jak najbardziej na jego zachowanie w celach pamięci historycznej. Połączenie kolei wąskotorowej i parowozowni w jeden kompleks muzealno-historyczny ma duży sens. I decydenci powinni obrać taką drogę w celu jego zachowania i niedopuszczeniu do dewastacji.

 • allensteiner – 31.12.2016

  Szkoda kasy na ten szrot. "Kolej" do likwidacji.

 • dd – 31.12.2016

  allensteiner g po szynach dyby głupota mogła jeździć po szynach pędziłbyś jaTGV

 • czyli zaoranie – 31.12.2016

  "rewitalizacja" oznacza przywrócenie warunków sprzed czegoś tam, czyli tu wyburzenie budynków, rozebranie mostów, nasypów, zasypanie przekopów, odtworzenie roślinności itp.

 • allensteiner – 02.01.2017

  @ddA ty jak kolej magnetyczna na Kurpiach. Zapomniałem że u was wszystko się zwinęło a pociągi to tylko w Warsiawce i Białymstoku możecie sobie pooglądać. Lepiej drogę rowerową tam sobie zróbcie.

 • Tomasz – 26.07.2017

  Wiecie co, odgrzeje temat ale bym z ełku do kalinowa taką koleją pojechał, eh jakież to lata świetności owych terenów ujrzały by światło nowoczesności.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....