TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Bezpieczniej na 80 przejazdach kolejowo-drogowych w województwie łódzkim
- Opublikowano: 27.03.2020 12:45:50
Bezpieczniej na 80 przejazdach kolejowo-drogowych w województwie łódzkim (foto: PKP PLK)

W Łódzkiem inwestycje PKP Polskie Linie Kolejowe stale zwiększają bezpieczeństwo na przejazdach.

Tylko z tzw. programu przejazdowego szybszy i bezpieczniejszy ruch pociągów oraz wyższy poziom zabezpieczeń drogowych będzie na 12 przejazdach. Na te prace przeznaczono 16 mln zł  w ramach POIiŚ . Zwiększa się też bezpieczeństwo na 65 przejazdach na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola oraz prowadzącej przez Kutno linii Warszawa – Poznań.

Z programu przejazdowego 12 skrzyżowań kolejowo-drogowych w województwie łódzkim ma  nowe urządzenia, sygnalizację i rogatki. Jaśniejsze, energooszczędne oświetlenie ułatwia kierowcom i pieszym pokonanie torów. Wartość tych prac to 16,1 mln zł netto. Wartość całego ogólnopolskiego projektu to 250 mln zł netto, a dofinansowanie UE to prawie 194 mln zł netto.

Korzyści programu przejazdowego dla województwa łódzkiego

Trzy przejazdy kolejowo-drogowe w Głownie (ul. Wiejska), Bratoszewicach i Kamieniu na odcinku Stryków – Domaniewice (linia nr 15) zostały zabezpieczone rogatkami. Skrzyżowania wyposażono w lampy LED. Na tej samej linii na przejazdach w Domaniewicach (ul. Klonowa) i Krępie powstały nowoczesne zabezpieczenia. Wymieniono dotychczasowe urządzenia na nowe. Zamontowano jaśniejsze energooszczędne lampy. Dodatkowo w Krępie powstał monitoring, który rejestruje sytuacje na styku kolei i drogi.

Dwa przejazdy w Prażkach i przejazd w Raciborowicach na trasie Koluszki – Piotrków Trybunalski (linia nr 1) mają nowe sygnalizatory oraz urządzenia sterujące. Ułożono nową nawierzchnię z płyt. Dzięki temu przejazdy gwarantują kierowcom sprawniejsze pokonanie skrzyżowania. Przejazd w Karkoszkach na odcinku Gomunice – Radomsko (linia nr 1) ma samoczynną sygnalizację przejazdową. Lepsze oświetlenie zapewniają ustawione bliżej torów lampy LED-owe.

Prace, realizowane w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego, objęły także 2 skrzyżowania w Radzicach na odcinku Dęba Opoczyńska - Drzewica (linia nr 22). Na przejazdach w Radzicach Dużych i Radzicach Małych zamontowane zostały nowe sygnalizatory, nowoczesne urządzenia zdalnej kontroli i jaśniejsze oświetlenie. Wymieniono też jezdnię wraz z dojazdami do przejazdów i tory. Przejazd w Szadkowicach na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Opoczno również ma nową nawierzchnię z płyt, energooszczędne oświetlenie. Ponadto, na skrzyżowaniu zamontowana jest sygnalizacja świetlna, która ostrzega kierowców przed nadjeżdżającym pociągiem.

W ramach projektu pn. "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa" PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają poziom bezpieczeństwa na 182 przejazdach w całej Polsce. Wykonano już prace na 75 skrzyżowaniach. Kolejne są w przebudowie. Wartość projektu to 250 mln zł netto, dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 mln zł netto. Zakończenie inwestycji jest planowane w 2020 r.

Z inicjatywy PKP Polskich Linii Kolejowych dodatkowe zabezpieczenia w formie pasów akustyczno-wibracyjnych powstały na dojazdach do 9 przejazdów: w Szadkowicach (na linii Tomaszów Mazowiecki – Opoczno), w Smardzewie na ul. Słonecznej i ul. Dębowej (na linii Łódź Kaliska – Łowicz), w Karolewie, Wielkiej Wsi, Szadku, Choszczewie (na linii Zduńska Wola Karsznice Południowe – Poddębice) oraz Wymysłowie (na linii Gajewniki – Dionizów) i Zduńskiej Woli (na linii Gajewniki- Zduńska Wola). Przez dodatkowe bodźcie – wibracje, pasy przypominają kierowcom o zbliżaniu się do skrzyżowania z torem i konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych w województwie łódzkim także dzięki inwestycjom m.in. na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola (przebudowa ok. 35 przejazdów), Warszawa – Poznań (25 przejazdów na odcinku przebiegającym przez woj. łódzkie) oraz Łódź Kaliska – Zgierz (5 przejazdów). Poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zwiększy również budowa bezkolizyjnych skrzyżowań w Łowiczu na trasie Poznań - Warszawa oraz Zachorzowie Kolonii i Radwanie na Centralnej Magistrali Kolejowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przejazd kolejowy
łódzkie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....