TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Bezpieczniej w pociągach Kolei Mazowieckich
KOLEJE MAZOWIECKIE - Opublikowano: 29.09.2015 15:03:34 1 komentarz
fot. KM

Koleje Mazowieckie oraz Komenda Stołeczna Policji podpisali porozumienie mające na celu poprawę bezpieczeństwa podróżnych. To formalny krok w stronę zapewnienia trwałej współpracy. W ramach porozumienia będą organizowane wspólne akcje, narady oraz szkolenia.

W ramach współpracy będą podejmowane akcje mające na celu przeciwdziałanie wykroczeniom i przestępczości dokonywanej na szkodę podróżnych, zapobieganie aktom wandalizmu, a także ochronę taboru i mienia kolejowego.

- Sprawy bezpieczeństwa - zarówno podróżnych, jak i eksploatowanego taboru - są dla nas jednym z priorytetów działalności. Chcemy, aby każdy kto podróżuje pociągami Kolei Mazowieckich, czuł się nie tylko komfortowo, ale także bezpiecznie. Oprócz stosowania zabezpieczeń czysto technicznych w taborze, jak np. system monitoringu wizyjnego, prowadzimy akcje prewencyjne z udziałem pracowników ochrony oraz kampanie edukacyjno-informacyjne. Już dzisiaj chciałbym podziękować Komendantowi Stołecznemu Policji za podjętą współpracę. Mam nadzieję, że podpisane porozumienie przyniesie wymierne efekty. Dziękuję także komendom powiatowym za dotychczasową współpracę na terenie Mazowsza. ? powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Działania będą prowadzone na obszarze Warszawy, a także na terenie ościennych powiatów. Zakres współpracy objęty porozumieniem jest szeroki. Jego realizacja będzie opierała się na organizowaniu wspólnych akcji prewencyjnych, patrolowaniu pociągów, dworców oraz torów postojowych. Ponadto Koleje Mazowieckie oraz Komenda Stołeczna Policji będą organizować wspólne narady i szkolenia, a także wymieniać informacje oraz doświadczenia związane z poprawą bezpieczeństwa. Spółka będzie przekazywała policjantom zapisy z monitoringu wizyjnego z pociągów na potrzeby prowadzonych postępowań. Przedstawiciele Kolei Mazowieckich będą brali aktywny udział w pracach Stołecznego Zespołu ds. Bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Efekty prowadzonych działań będą szczegółowo analizowane i wzajemnie oceniane.

- Podpisanie porozumienia przyniesie dalszą poprawę bezpieczeństwa osób i przeciwdziałanie zakłóceniom porządku publicznego na obszarach kolejowych, na dworcach, w pociągach. Stworzy również możliwość wszechstronnej wymiany informacji i doświadczeń. Porozumienie jest ukształtowane w taki sposób, aby w razie potrzeby, do współpracy mogły przystąpić inne podmioty działające na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa. ? mówi podinspektor Hubert Kowalczewski, zastępca Komendanta Stołecznego Policji.

Obecnie Koleje Mazowieckie w swoim parku taborowym posiadają 294 pojazdy, z czego 203 jest wyposażone w system monitoringu. Spółka prowadziła już wspólne akcje z Komendą Stołeczną Policji, m.in. ?Nie daj się złowić w sezonie?, ?Nie daj się zrobić w jajo?, ?Nie daj się złowić na wnuczka? czy ?Bezpieczne ferie?, a funkcjonariusze odbywali cykliczne patrole w pociągach. Ponadto Koleje Mazowieckie współpracują z Komendami Powiatowymi Policji na obszarze działalności spółki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Policja
bezpieczeństwo
  • gutek – 29.09.2015

    może wreszcie KM zajmą się W-wa Wileńska-Tłuszcz jako że zapowiadany jest na ta linię nowszy tabor

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....