TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Bliżej połączeń do Kowna
UWMP - Opublikowano: 27.10.2015 21:54:24 2 komentarze
fot. Wikipedia

Jest szansa, że pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku ruszy regularne połączenie kolejowe z Białegostoku do Kowno i z powrotem.

26 października w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku został podpisany list intencyjny w sprawie transgranicznego połączenia kolejowego na tej trasie pomiędzy Podlaskim Oddziałem Przewozów Regionalnych, który reprezentowała dyrektor Elżbieta Załuska i Kolejami Litewskimi reprezentowanym przez szefa instytucji Raimondasa Burkovskisa.

W spotkaniu uczestniczyli także Wiceminister Komunikacji Republiki Litewskiej Vladyslaw Kondratowić, Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko, Członek Zarządu Jerzy Leszczyński, Przewodniczący Komisji Rozwoju i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podlaskiego Mikołaj Janowski.

Jak podkreślał marszałek Mieczysław Baszko rozmowy na temat połączenia kolejowego pomiędzy Białymstokiem i Kownem trwały od kilku miesięcy. Podpisanie listu intencyjnego pozwoli na opracowywanie szczegółów projektu, a w ciągu miesiąca dopracowane zostaną kwestie związane z finansowaniem połączenia.

Pociąg kursowałby w weekendy. Do Kowna z Białegostoku moglibyśmy podróżować w piątki. W soboty i w niedziele kursowałyby dwie pary pociągów z Białegostoku do Kowna i z powrotem - rano i wieczorem.

Przewidziano także poranny kurs z Kowna do Białegostoku w poniedziałki.

- Powstanie takiego połączenia przyczyni się do współpracy pomiędzy regionami na wielu płaszczyznach ? kulturalnej, rekreacyjnej, gospodarczej ? mówił marszałek Mieczysław Baszko dziękując stronie litewskiej za zaangażowanie w realizację projektu ? Białystok i Kowno to miasta partnerskie i połączenie kolejowe, które powstanie będzie służyć obywatelom naszych regionów ? dodał.

- Litwa razem z Polską w stąpiła do Unii Europejskiej, ale dotychczas Litwa była wyspą energetyczną i transportową. To połączenie kolejowe z województwem podlaskim połączy nas nie tylko z Polską ale także z Europą ? podkreślał Wiceminister Komunikacji Republiki Litewskiej Vladyslaw Kondratowić

Pociąg jeździłby na trasie Białystok , Sokółka, Augustów, Suwałki, Kowno. Podróż będzie trwała około czterech godzin, a jak zapewnia dyrektor podlaskich Przewozów Regionalnych Elżbieta Załuska ceny biletów nie powinny przekroczyć 10euro. Marszałek Mieczysław Baszko zapowiada także zniżki na przejazdy grupowe, dla studentów i uczniów.

- Mam nadzieję, że z tego połączenia będą mogli skorzystać uczestnicy Światowych Dni Młodzieży - mówił marszałek Mieczysław Baszko.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kowno
Białystok
Litwa
  • Andrzej – 28.10.2015

    Rozumiem, żę z zastosowaniem SUW2000? A skąd wtedy wezmą wagony? Chyba, żę do Kowna wiedzie trasa normalnotorowa.

  • Piotr K. – 28.10.2015

    Niedawno zakończono prace przy budowie normalnotorowego fragmentu Rail Baltiki pomiędzy polską granicą a Kownem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....