TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

CAF dostarczy pociągi dużych prędkości do Norwegii
INFORAIL - Opublikowano: 23.10.2015 11:12:52 3 komentarze
CAF Oaris (foto: CAF)

CAF wygrał przetarg na dostawę ośmiu pociągów dużych prędkości dla Norwegii. Hiszpański producent zapowiedział dostawę składów Oaris, które docelowo będą docierały na lotnisko w Oslo. Umowa obejmuje nie tylko dostawę 8 szybkich pociągów, a także części zamiennych i wsparcie techniczne. Wartość kontraktu jest szacowana na około 120 mln €.

Pociągi zostaną dostarczone Flytoget AS - spółce publicznej, która obsługuje ruch pociągów kursujących na lotnisko w Oslo. ?Nasi klienci w Norwegii mają wysokie wymagania. Jestem pewien, że CAF będzie w stanie im sprostać ? mówi Bernander Silseth, szef przewoźnika.

Pociągi Oaris będą czteroczłonowe, nowoczesne, oszczędne w zużyciu energii, przyjazne dla środowiska, bezpieczne i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwsze z nich mają wyjechać na linie w 2018 roku.

W ostatnich latach CAF położył duży nacisk na rozwój własnej technologii pociągów wysokiej prędkości. Efektem tego było opracowanie modelu OARIS które może osiągnąć prędkość do 350 km/h. Ten aerodynamiczny skład został zaprojektowany, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających pasażerów pod kątem komfortowego podróżowania. Hiszpański producent przy przygotowaniu pociągów dla Norwegów będzie korzystał z doświadczeń zdobytych przy współpracy z RENFE.

W ofercie firmy są nie tylko jednostki czteroczłonowe, ale także dłuższe, bo składające się z 6 i 8 części.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CAF
Oslo
Norwegia
 • Tyuoip – 23.10.2015

  Pesa?

 • Martinus – 23.10.2015

  Chyba za wcześnie na Pesę. Nie uporają się z opóźnieniami aby im kar nie naliczyli, czy też pieniądze z unii nie przepadły. Bo jako podatnik wolę że dofinansowanie maja z UE a nie z naszego Państwa.Druga sprawa tak za 5 lat jak choroby wieku dziecięcego w DART-cie się skończą, po zebraniu doświadczenia zrobić wersję z homologacją na 200 km/h.

 • Combino – 27.10.2015

  @Tyuoip,Martinus: co Wy tak z tą Pesą? Naprawdę nikt się nie orientuje,ile lat przewagi miał CAF? Że pierwsze składy na 250 km/h (zamówione 3 lata wcześniej) oddali do eksploatacji wtedy,kiedy Pesa prezentowała pierwszy wagon motorowy? I tak trzeba być pod wrażeniem tego,ile z tego wielkiego dystansu Pesa odrobiła w ciągu dekady! Że Stadler,które swoje GTW 2/6 do Niemiec dostarczył ponad półtorej dekady temu,dopiero w tym roku oddał pierwsze prototypy półpociagów metra do Berlina?Może nie dekadę,ale trochę jeszcze trzeba poczekać ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....