TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ceske drahy kupiły 47 wagonów do 200 km/h ? pojadą do Polski?
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.01.2017 10:19:01 7 komentarzy
Ceske drahy kupił 47 wagonów do 200 km/h ? pojadą do Polski? (foto: CD)

Ceske drahy odkupiły od austriackich kolei ÖBB 47 wagonów. Wszystkie są przystosowane do kursowania z prędkością do 200 km/h. To wagony Z1.

"Nowo nabyte pojazdy uzupełniają naszą dotychczasową flotę nowoczesnych wagonów, wykorzystywanych w pociągach o wyższym standardzie, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem pasażerów" - mówi Michał Stepan, członek zarządu CD odpowiedzialny za transport pasażerski. "Z tymi pojazdami, możemy rozszerzyć zakres wykonywanej pracy, a jednocześnie zapewnić odpowiedni komfort. To umożliwi nam w przyszłości zwiększenie liczby połączeń, realizowanych wagonami klimatyzowanymi" - dodał Michał Stepan.

Pojazdy zakupione w Austrii są wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne 230 V i mogą kursować z prędkością do 200 km/h. Jest to standard obecnie powszechnie wymagany do obsługi wielu pociągów kursujących w Niemczech czy Austrii. CD twierdzą, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się podobnego wymogu również z Polski, w związku ze stopniową przebudową polskich torów na odcinku Katowice ? Warszawa, gdzie składy będą mogły kursować właśnie z prędkością 200 km/h. Z 47 wagonów 41 to jednostki drugiej klasy z konwencjonalnymi przedziałami 6-miejscowymi, zaś pozostałe to: cztery wagony restauracyjne i dwa wagony pierwszej klasy.

"Po niezbędnych odbiorach wagony będziemy stopniowo wprowadzać do eksploatacji. W tym roku wykonamy również stosowne przeglądy i naprawy" - powiedział Miroslav Kupec, członek zarządu CD ds. technicznych.

Dzięki tym zakupom Ceske drahy mają już ponad 200 nowoczesnych pojazdów UIC Z1 dla prędkości 200 km/h. Prawie 100 kolejnych pojazdów znajduje się w składach Railjet i Pendolino. Koleje Czeskie obecnie realizują również dostawę 50 nowoczesnych wagonów osobowych do obsługi trasy Praga - Brno - Bratysława - Budapeszt, które będę stanowić najbardziej nowoczesne jednostki w Europie Środkowej. Aktualnie przewoźnik jest na etapie prowadzenia przetargu na zakup ww. wagonów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
OBB
wagon
 • gutek – 19.01.2017

  Czeskim kolejom to my będziemy niedługo buty czyścić

 • Tomeks – 19.01.2017

  To są świetne, komfortowe wagony. Strzał Czechów w 10 z tym zakupem.

 • dentka – 19.01.2017

  Czy jest tu korektor tekstu ??

 • kolejFAN – 19.01.2017

  I to jest świetny zakup. Wagony OeBB są naprawdę komfortowe. Nasz PIC jedyne co umie to nakupić karpi z rozdziawionym ryjem albo szajsowate lokomotywy psujące się na potęgę. Dno.

 • Mikolczik – 19.01.2017

  Czeskim kolejom od lat możemy tylko buty czyścić.

 • Er Pes – 20.01.2017

  Pojeby, a ile to pomyj wylano na PKP IC za to ze nie kupuje "polskich" super Żartów tylko francuskie Pendolino ?! Dogodzić polaczkom...

 • kolejFAN – 20.01.2017

  Kto wylał pomyje? polityczny pijar. Normalni pasażerowie pragnęliby zagranicznych składów u nas. Pendolino to inna sprawa - ja byłem zawsze za RailJetami. Podróżując nimi po Austrii i Czechach moge śmiało stwierdzić że są o wiele wygodniejsze od pendolino (szczególnie tej polskiej wersji z poupychanymi siedzeniami w liczbie 4 w rzędzie w 2 klasie).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....