TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ceske drahy kupują 50 wagonów od konsorcjum Skoda - Siemens
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.07.2018 10:00:45 1 komentarz
Ceske drahy kupuja 50 wagonów do konsorcjum Skoda - Siemens (wiz. CD)

Czeskie Koleje zamówiły 50 nowoczesnych wagonów od konsorcjum Siemens-Skoda. To kolejna inwestycja przewoźnika. Wczoraj informowaliśmy o odkupieniu od OBB 41 wagonów.

Czesi mogą spodziewać się dostawy najnowocześniejszych wagonów osobowych w Europie, które zostaną zbudowane z wykorzystaniem doświadczeń obu producentów.

"Czechy są jednym z najmłodszych państw członkowskich UE ale jednocześnie jednym z liderów w dziedzinie innowacji, zarówno wprowadzenie nowych usług, a także w zakresie sprzętu i pojazdów kolejowych. Umowa na dostawę nowych wagonów to potwierdza. Jest to nowa generacja wagonów, która będzie oferować pasażerom komfort i udogodnienia. Dla Kolei Czeskich oznacza to wzmocnienie jej konkurencyjności w transporcie dalekobieżnym nie tylko w Czechach, ale w całej Europie Środkowej" – podkreśla Pavel Krtek, prezes Kolei Czeskich.

Narodowy przewoźnik wybrał nową koncepcję długodystansowych wagonów osobowych opartych na platformie Siemens Viaggio Comfort.

"Konsorcjum dostarczy 50 wagonów. Przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będą one mogły kursować zarówno w tradycyjnych składach, jak też push&pullach. Dzięki temu będziemy mogli elastycznie reagować na potrzeby eksploatacyjne. Z wagonów będziemy zestawiać nawet 10-członowe pociągi." – mówi Miroslav Kupec, członek zarządu CD.

"Jesteśmy zadowoleni, że na zmodernizowanych liniach kolejowych będą kursowały takie wagony. Doceniamy sukces, którym jest wspólny zakup produktów RailJet przez CD i ÖBB. Stał się on symbolem nowoczesnego transportu kolejowego w Europie Środkowej" - ocenia Roman Kokšal, dyrektor Molbility Siemens Ltd. "Szybkość i wygoda to skuteczne narzędzia, pozwalające na zmniejszenie zużycia energii i emisji, ale także do zachęcenia ludzi do korzystania z przyjaznego dla środowiska transportu kolejowego" – dodaje.

Koleje czeskie, będą wykorzystywać wagony na ważnych trasach krajowych i międzynarodowych. Zakup obejmuje wagony 1 i 2 klasy, restauracyjne i dla podróżnych z większym bagażem. 

"Škoda Transportation produkuje obecnie sześć szybkich pociągów dla niemieckiego przewoźnika Deutsche Bahn i cieszę się, że te doświadczenia możemy wykorzystać w dostarczaniu szybkich wagonów dla Kolei Czeskich. Przy tej umowie, nasza firma będzie zaangażowana głównie w montaż pojazdów" - mówi Thomas Ignačák, wiceprezes Škoda Transportation.

Umowa na dostawę 50 wagonów ma wartość prawie 3 mld CZK. Pierwsze jednostki zostaną dostarczone w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy.

Przypomnijmy, że Siemens chce budować wagony również z Newagiem. Być może już wkrótce będą one kursować nie tylko w Czechach, ale również w Polsce, w barwach PKP Intercity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Skoda
Siemens
wagon
  • mechanik – 03.07.2018

    CD też wyposaża się w stare wagony, tyle że używane z OBB co zapewnia trwałość, jakość i sensowny LCC.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....