TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ceske drahy odbierają pierwsze wagony zmodernizowane przez PESĘ
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 13.01.2014 15:42:37 3 komentarze
Ceske drahy odbierają pierwsze wagony zmodernizowane przez PESĘ
W tym tygodniu planowany jest odbiór klimatyzowanych wagonów serii ABpee Ceskich Drah, zmodernizowanych przez PESĘ. Jeśli wszystko będzie w porządku i czeski odpowiednik Urzędu Transportu Kolejowego dopuści je do ruchu pojazdy zostaną stopniowe włączone do składów przewoźnika. Wagony mają kursować w pociągach relacji: Brno - Břeclav - Ołomuniec, Kolin (Kolonia) - Ústínad Labem i Praga –Pilzno –Klatovy. Ceskie drahy planują dalsze modernizacje taboru, m.in. serii Bp, kursujących w składach pociągów ekspresowych. Niewykluczone, że kolejne prace modernizacyjne dla CD wykona bydgoska PESA, w której nadal trwają modernizacje w ramach podpisanej już umowy. Polska firma musi liczyć się jednak z konkurencją z Czech i Słowacji. A jest o co powalczyć, Ceske drahy zapowiedziały już kilka miesięcy temu, że modernizacja wagonów jest jednym z priorytetowych punktów strategii odnowy taboru. Dlaczego? Bo to opcja tańsza niż zakup nowych pociągów, stąd też zrezygnowano m.in. z nabycia kolejnych RailJetów. Przeprowadzenie kapitalnego remontu wagonów zapewnia jednak podniesienie komfortu jazdy koleją na terenie Czech i w pociągach międzynarodowych, uruchamianych przez Ceske Drahy.Za modernizację 15 wagonów PESA otrzyma niecałe 191 mln koron czeskich. Zgodnie z warunkami podpisanej w 2012 roku umowy pierwsze jednostki miały być gotowe w 2014 roku. Polska firma przebudowała wagony serii Bdt, wyprodukowane w latach 1986-1987 do standardu Abpeee. Oznacza to, że w każdym z nich będzie pierwsza klasa (30 miejsc) oraz druga klasa (40 miejsc). Oprócz wspomnianej klimatyzacji, pojawiły się gniazdka elektryczne, informacja pasażerska i system audio. Jest też WC z obiegiem zamkniętym. Podniesiona została ponadto prędkość wagonów do 140 km/h.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CD
PESA
wagon
 • Filip Karoński – 14.01.2014

  Czy na pewno chodzi o pociągi relacji "Kolonia - Ústí nad Labem"? A może jednak dotyczy to relacji Kolín - Ústí nad Labem? Wprawdzie Kolonia to po czesku też "Kolín", ale "z dopiskiem "nad Rýnem". Google źle przetłumaczył, czy dziennikarz nie sprawdził?

 • InfoRail – 14.01.2014

  Google źle przetłumaczył... Dyskusja na temat pisowni oryginalnej była prowadzona kilkanaście dni temu, proponuje jej nie powielać, bo to się mija z celem. Wszystkim nie dogodzimy.

 • zeus04 – 14.01.2014

  Niecałe 2 mln zł za wagon. Nasze IC jednak bogatsze ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....