TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ceske drahy szykują się do powrotu do Polski. Będą ograniczenia
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.06.2020 11:45:31
Ceske drahy szykują się do powrotu do Polski. Będą ograniczenia

Od 22 czerwca Ceske drahy wznowią transport międzynarodowy do Polski, we współpracy z partnerami zagranicznymi.

Po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19 pociągi ponownie przekroczą granicę na przejściach granicznych Bohumín / Chałupki i Petrovice u Karviné / Zebrzydowice. Przy ich obsłudze ČD współpracują nie tylko z polskim przewoźnikiem PKP Intercity, ale także z przewoźnikami krajowymi z Austrii (ÖBB) i Słowacji (ZSSK).

Od 26 czerwca rozpocznie się eksploatacja sezonowych pociągów ekspresowych z Bohumína nad polski Bałtyk.

W transporcie regionalnym od 22 czerwca pociągi ČD będą kursować ponownie przez Głuchołazy, w przypadku połączeń między regionem morawsko-śląskim a województwem śląskim wznowienia działalności należy spodziewać się od 1 lipca.

Na przejściach granicznych Český Těšín / Cieszyn i Bohumín / Chałupki, które są obsługiwane przez ČD z przewoźnikiem Koleje Śląskie, także przewidziane jest wznowienie kursowania pociągów regionalnych od 1 lipca. Jednak data uruchomienia tych pociągów jest nadal przedmiotem negocjacji między organizatorami transportu.

W przypadku ruchu transgranicznego między regionem Liberec i województwem dolnośląskim (między Harrachovem i Szklarską Porębą) negocjacje także trwają. Dlatego pociągi te nie będą jeszcze eksploatowane.

W ostatnich tygodniach odbyły się trudne negocjacje w sprawie wznowienia połączeń dalekobieżnych z Polską. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich przewoźników współpracujących z kolejami czeskimi na bezpośrednich połączeniach nie tylko z Czech, ale także z Austrii i Słowacji.

"Polska jest naszym ostatnim sąsiadem, z którym jeszcze nie byliśmy w stanie nawiązać bezpośredniego połączenia ze względu na środki epidemiologiczne. W ten sposób wznawiamy ruch między Czechami a Polską po około trzech miesiącach przerwy "- mówi Petr Vondráček, dyrektor Kolei Czeskich, odpowiadający za połączenia międzynarodowe. "Od 22 czerwca pasażerowie będą mogli korzystać nie tylko z pociągów EuroCity z Pragi do Krakowa i Warszawy. Codzienne połączenia, w ramach których współpracujemy z PKP InterCity, Austriackimi Kolejami Federalnymi i ZSSK również zostaną wznowione. Będą to połączenia z Austrii i Słowacji przez Brzecław i Bohumín do Warszawy, Krakowa, Gdyni i Przemyśla. Od nocy 26–27 czerwca pociągi bezpośrednie będą kursować również z Bohumina nad polski Bałtyk, do Świnoujścia, Helu i Kołobrzegu. Jednak w tych połączeniach nie będzie jeszcze wagonów sypialnych" – dodaje.

W poniedziałek 22 czerwca niektóre połączenia z/do Polski będą nadal podlegały ograniczeniom związanym ze stopniowym rozmieszczaniem składów na poszczególnych liniach. Dlatego w tym dniu pociąg EC 105 Porta Moravica będzie kursować tylko na odcinku między Bohuminem a Grazem, EC 106 Sobieski tylko między Brzecławem a Bohuminem oraz EC 116 Silesia i a EC 114 Cracovia tylko między Bohuminem a Pragą. Od 23 czerwca pociągi te będą kursować bez ograniczeń. Jednak tymczasowe ograniczenia będą musiały zostać uwzględnione nawet po tej dacie dla pary pociągów EC 130/131 Báthory, które będą kursować na skróconym odcinku Nové Zámky - Bratysława - Břeclav - Bohumín - Warszawa (tj. nie będą kursować na odcinkach Budapeszt - Nové Zámky i Warszawa – Terespol).

Z uwagi na fakt, że województwo śląskie jest obecnie uznawane za obszar o wysokim ryzyku choroby COVID-19, kontrole graniczne będą przeprowadzane w pociągach z Polski do Czech. Zgodnie z obecnie obowiązującymi środkami ochronnymi po powrocie z województwa śląskiego wymagany jest negatywny test na COVID-19, nie starszy niż 4 dni lub konieczna jest kwarantanna. Ze względu na niezbędne procedury kontrolne mogą wystąpić opóźnienia pociągów jadących do Czech. Dlatego zalecamy pasażerom śledzenie bieżących informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej i jednoczesne zaplanowanie wystarczającej rezerwy czasu podczas podróży do Republiki Czeskiej – informują Ceske drahy.  

Przewoźnik przypomina również pasażerom, że co najmniej w pierwszym tygodniu działalności po wznowieniu połączeń w pociągach z / do Polski nie będzie wagonów restauracyjnych, ani nie zostaną zapewnione usługi gastronomiczne na pokładzie.

Znacznie ograniczenia będą w dostępie do wagonów sypialnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
Czechy
granica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....