TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Cztery oferty na bajpas kartuski
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.08.2020 14:46:52
Cztery oferty na bajpas kartuski

Cztery oferty wpłynęły w przetargu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych części tzw. bajpasu kartuskiego. Pasażerowie mają skorzystać z linii kolejowej we wrześniu 2022 r.

Tylko jedna z ofert przekroczyła kosztorys inwestorski, pozostałe trzy mieszczą się w zaplanowanym przez PKM SA budżecie inwestycji. Na realizację swojego odcinka tzw. bajpasu kartuskiego PKM SA przeznaczyła 56,82 mln zł brutto. Najtańsza z ofert, która wpłynęła na przetarg opiewa na ponad 43 mln zł, a najdroższa na niecałe 66 mln zł.

Władze PKM przystąpią teraz do analizy wszystkich ofert. O wyborze potencjalnego wykonawcy decydować będą dwa kryteria: cena (95 proc.) i doświadczenie firmy (5 proc.).

"Dopiero po formalnym sprawdzeniu całej dokumentacji złożonej przez potencjalnych wykonawców oraz ocenie wyżej wymienionych kryteriów, możliwe będzie wybranie i ogłoszenie zwycięzcy przetargu" - wyjaśnił Piotrowski.

Na przygotowanie projektów i zdobycie niezbędnych pozwoleń wybrany wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy od dnia podpisania umowy. Natomiast na realizację wszystkich robót przewidziano 24 miesiące - tak, aby przejezdność linii kolejowej nastąpiła do 9 września 2022 r.

"Bajpas kartuski" to kolejowa trasa objazdowa z Gdańska do Kartuz przez Gdańsk Kokoszki i Starą Piłę, w śladzie dawnych linii kolejowych nr 234 i 229.

Powstaje ona w związku z przygotowywaną przez PKP PLK elektryfikacją i budową drugiego toru na linii 201 linii Gdynia-Kościerzyna-Bydgoszcz. Z powodu tej inwestycji ruch kolejowy do Kartuz i w kierunku Kościerzyny - jaki od pięciu lat jest systematycznie rozwijany na linii PKM - może zostać nawet całkowicie wstrzymany i zastąpiony komunikacją zastępczą.

Aby zminimalizować związane z tym utrudnienia dla pasażerów korzystających z kolejowych połączeń pomiędzy Kaszubami a Trójmiastem powstał pomysł reaktywacji dawnej linii kolejowej z Gdańska przez Starą Piłę do Kartuz i wykorzystania jej jako kolejowego objazdu na czas modernizacji linii 201. Dzięki powstaniu +bajpasu kartuskiego+ i przy odpowiednim etapowaniu przez PKP PLK prac na linii 201 mieszkańcy powiatów kartuskiego i kościerskiego będą mieli cały czas zapewnione połączenia kolejowe z Gdańskiem.

Prace przy "bajpasie kartuskim" będą się składać z dwóch części: modernizacji ok. 15 km istniejącej linii Gdańsk Kokoszki-Stara Piła-Żukowo- Glincz (należącej do PKP PLK i przez nie realizowanej) oraz odbudowy niespełna 1,5 km toru na odcinku Gdańsk Kiełpinek-Gdańsk Kokoszki (realizowanej przez należącą do samorządu województwa pomorskiego spółkę PKM SA przy współpracy z miastem Gdańsk). To właśnie tego ostatniego odcinka dotyczy przetarg ogłoszony spółkę PKM. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
Trójmiasto
Kościerzyna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....