TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Czy i kiedy pojedziemy pociągiem do Myślenic?
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 21.02.2019 14:45:46 6 komentarzy
Czy i kiedy pojedziemy pociągiem do Myślenic? (foto: UMWM)

Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz przedstawiciele gmin zaangażowanych w realizację istotnej dla mieszkańców Małopolski inwestycji przekazali umowę na opracowanie koncepcji z elementami studium wykonalności dla nowej linii kolejowej Kraków – Świątniki Górne – Siepraw – Myślenice.

Opracowanie, którego podejmie się firma International Management Services Sp. z o.o. ma określić możliwości stworzenia efektywnego i nowoczesnego systemu transportu zbiorowego, który usprawni podróżowanie po obszarze gmin leżących na trasie Kraków-Myślenice.

To kolejny ważny krok w kierunku budowy linii kolejowej Kraków-Myślenice. Dziś przekazaliśmy umowę wykonawcy na opracowanie koncepcji - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Małopolanie podczas swoich podróży coraz częściej wybierają kolej. Jako samorząd województwa dokładamy wszelkich starań, by siatka połączeń w całym województwie nieustannie się poszerzała, by mieszkańcy z każdego zakątka regionu mogli do szkoły czy pracy dojechać pociągami w jak najlepszych, komfortowych i bezpiecznych warunkach. Linia kolejowa Kraków-Myślenice – to będzie zdecydowanie nowa jakość - dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Firma International Management Services Sp. z o.o, która wygrała przetarg, przez najbliższe kilka miesięcy będzie analizować możliwości poprawy obsługi transportowej wskazanego obszaru, aby określić nie tylko możliwości techniczne czy finansowe inwestycji, optymalny model obsługi, ale przede wszystkim zarysować plan przebiegu nowego połączenia, które w przyszłości usprawni podróże w tej części regionu.

Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 441 tys. zł. W kosztach partycypuje Województwo Małopolskie (33,34 %), gmina miejska Kraków i gmina Myślenice (po 22,22 %), a także gmina Świątniki Górne i Siepraw (po 11,11 %). Zakończenie prac nad opracowaniem koncepcji przewidziano na drugą połowę lipca br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Małopolska
Myślenice
 • kolejFAN – 22.02.2019

  nigdy, pisowskie pomysły z kapelusza...

 • mechanik – 24.02.2019

  @kolejFAN Jak to dobrze, że jedyne co możesz to na szczęście tylko pisać te swoje głupoty. Linię buduje się na pokolenia. Obłożenie od samego początku będzie b. wysokie, prawdopodobnie porównywalne z SKA1. Negowanie zasadności budowy takiej linii to niesamowity kretynizm.

 • kolejFAN – 25.02.2019

  @mechanik: jest dość różnych linii kolejowych w Małopolsce które TEŻ MIAŁYBY obłożenie gdyby nie to że mają to gdzieś, i nawet głupiej rewitalki nie zrobią: przykłady: Tarnów-Szczucin, Jasło-Tarnów (i dalej do Krakowa) plus łącznica przed Zagórzanami na Gorlice, Czechowice-Trzebinia oraz Oświęcim-Skawina gdzie po remoncie nadal jeżdżą tylko pośpiechy. Więc o czym mowa?! najpierw niech uruchamiają przewozy gdzie są tory a nie wymyślają nierealne, kosmiczne pomysły ktorych nikt nie zrealizuje.

 • mechanik – 25.02.2019

  Nie mam ochoty wchodzić w tematy polityczne. Linię kolejową przygotowuje się latami i bardzo dobrze, że oprócz faktycznie przestawionej zwrotnicy w odbudowie znaczenia kolei, zaczyna myśleć się też o jej przyszłości - kropka. Jeżeli tego nie rozumiesz, to nie ma z kim i o czym rozmawiać. Sorry.

 • mechanik – 25.02.2019

  kolejFAn ps. A wizja reaktywacji szczucinki w jej obecnej formie, ze 150-ma przejazdami, to raj dla podkręcanych idiotów...

 • kolejFAN – 26.02.2019

  @mechanik: a z Poznania do Wągrowca to niby mniej jest przejazdów? albo z Poznania do Wolsztyna? a jakoś da się ,linie wyremontowano i pociągi jeżdżą w dobrym takcie. Gdyby uruchomic ponownie Szczucinkę, ludzie skazani na dojazdy zdezelowanymi busami jeździliby pociągiem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....