TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Czy łatwiej kupimy bilety na połączenia międzynarodowe?
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.02.2020 14:15:56
Czy łatwiej kupimy bilety na połączenia międzynarodowe?

Czy PKP Intercity ma zamiar ułatwić zakup biletów na połączenia międzynarodowe, zwłaszcza przez Internet? – takie pytanie zadał poseł Krzysztof Śmiszek Ministrowi Infrastruktury.

W odpowiedzi wiceminister Andrzej Bittel podał, że na podstawie regulacji prawnych w zakresie systemu sprzedaży biletów, w tym Rozporządzenia (WE) nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r. dotyczącym praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym, pasażer może nabyć bilet na pociąg, np. międzynarodowy, przy wykorzystaniu co najmniej jednej z możliwych form dystrybucji:

- w kasach biletowych lub w automatach biletowych,

- za pośrednictwem telefonu, Internetu lub jakiejkolwiek innych, powszechnie dostępnych technologii informacyjnych,

- w pociągu.

W związku z tym, przewoźnik kolejowy nie jest zobligowany prawnie do dystrybucji biletów w Internecie czy też za pomocą innych kanałów elektronicznych, jeżeli przykładowo zapewniona jest sprzedaż biletów w kasach biletowych lub w pociągu. Aktualnie, PKP Intercity spełniają wymogi określone w rozporządzeniu 1371/2007 poprzez zapewnienie sprzedaży biletów w ramach co najmniej jednej z ww. form dystrybucji.

Jednakże, minister właściwy do spraw transportu, jako Zamawiający przewozy międzynarodowe w ramach umowy o świadczenie usług publicznych wymaga od PKP Intercity stosowania zdywersyfikowanych kanałów dystrybucji biletów obejmujących kanały bezpośrednie i kanały elektroniczne. Zgodnie z ww. umową struktura kanałów dystrybucji i dostępności ofert w poszczególnych kanałach ma być dostosowana do zapotrzebowania rynkowego oraz rozwoju elektronicznych form sprzedaży, z uwzględnieniem sytuacji finansowej, organizacyjnej i technicznej PKP Intercity.

Wiceminister Bittel podał, że przewoźnik prowadzi konsekwentnie prace nad rozwojem systemu internetowej sprzedaży biletów. Przykładowo w 2019 r. wprowadzono możliwość zakupu biletu powrotnego w ramach jednej transakcji oraz graficzną rezerwację miejsc (dla części pociągów), udostępniono internetową sprzedaż biletów (w obu kierunkach) na pociągi relacji Przemyśl – Berlin oraz (Berlin) – Rzepin – Wiedeń. Uzupełnienie sprzedaży internetowej o kolejne pociągi międzynarodowe jest jednym z głównych priorytetów przewoźnika na 2020 r.

Bittel podkreślił, że internetowa sprzedaż biletów w komunikacji międzynarodowej jest dużym przedsięwzięciem technicznym dla każdego przewoźnika głównie ze względu na kwestie dotyczące ustalania cen biletów międzynarodowych. Opłata za bilet w komunikacji międzynarodowej jest bowiem sumą opłat częściowych za przejazd po terytorium każdego państwa. Każdy przewoźnik przekazuje pozostałym przewoźnikom wysokość opłat jakie będą mu należne za przejazd po jego terytorium. Oprócz powyższych "ogólnych" zasad przewozu międzynarodowego, przewoźnicy kolejowi mogą w ramach swojej własnej polityki handlowej zawierać porozumienia dwu- lub wielostronne, na podstawie których przejazd pomiędzy ich krajami będzie objęty taryfą specjalną. W związku z tym, wdrożenie sprzedaży internetowego na pozostałe pociągi w komunikacji międzynarodowej wymaga implementacji nowego modułu sprzedażowego i opracowania nowej ścieżki zakupowej. Brane są wówczas pod uwagę wewnętrzne uwarunkowania taryfowe, prawne, techniczne i rozliczeniowe poszczególnych państw uczestniczących w uruchomieniu pociągu międzynarodowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
bilet
Unia Europejska
Andrzej Bittel

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....