TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Czy pociągi wrócą na linie nr 390 i 296?
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.03.2020 12:45:09 1 komentarz
Czy pociągi wrócą na linie nr 390 i 296?

Z informacji przekazanych przez Spółkę PKP PLK wynika, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wraz z zainteresowanymi samorządami planuje podpisać porozumienie, którego celem będzie zlecenie opracowania analizy określającej możliwości wznowienia regularnych przewozów na liniach kolejowych nr 390 i nr 236 – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

Odpowiadając na interpelację grupy posłów wskazał, że we wskazanym porozumieniu uczestniczy także ww. Spółka, jednak jej rola ogranicza się jedynie do ewentualnego opiniowania zleconej przez samorządy analizy.

Powyżej wskazana analiza pozwoli samorządom na podjęcie dalszych działań w zakresie ewentualnego pozyskania środków na sfinansowanie prac na przedmiotowych liniach kolejowych.

Zgodnie z postanowieniami wskazanego porozumienia Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego potwierdził możliwość uwzględnienia połączenia Czarnków – Bzowo Goraj – Rogoźno – Wągrowiec w aktualizacji Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Województwa Wielkopolskiego i w innych strategicznych dokumentach dla województwa. Sygnatariusze porozumienia wskazują, iż ewentualne sfinansowanie niezbędnych do wykonania prac na linii 390 i 236 mogłoby odbywać się w ramach środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego lub Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej + do 2028.

Bittel przypomniał, że Program Kolej + skierowany jest do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, które wpisują się w założenia realizacji projektów służących rozwojowi sieci połączeń kolejowych. Podejmowane w ramach Programu działania wpłyną również na likwidację luk w połączeniach pasażerskich, pozwolą na włączenie obszarów o niedostatecznej dostępności komunikacyjnej w procesy gospodarcze i rozwojowe kraju, oraz na usprawnienie połączeń z miastami wojewódzkimi. Jednostki samorządu terytorialnego zainteresowane realizacją inwestycji w ramach programu muszą spełnić warunki objęcia wsparciem, w tym zapewnić 15% wkładu własnego dla zakresu inwestycji kwalifikującego się do wsparcia.

Ewentualna realizacja zadań inwestycyjnych uzależniona byłaby w szczególności od zainteresowania ze strony jednostek samorządu terytorialnego. Realizatorem i wykonawcą Programu będzie PKP PLK (przy współpracy z zaangażowanymi w realizację projektów jednostkami samorządu terytorialnego), która jest organizacyjnie i technicznie przygotowana do wdrożenia i realizacji Programu. Szczegółowe warunki, kryteria oceny i wyboru projektów będą publikowane w ramach naborów ogłaszanych przez PKP PLK.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Wielkopolska
Kolej Plus
Andrzej Bittel
  • 66wg – 17.03.2020

    Jeżeli linia miała by zostać odbudowana to należy ją wytrasować obok stacji Bzowo-Goraj starym sladem. Dla mieszkańców BG nowy przystanek na "łącznicy"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....