TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Deutsche Bahn pokazuje nowość – wagonowy ECx
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.03.2019 09:45:52 5 komentarzy
Deutsche Bahn pokazuje nowość – wagonowy ECx (wiz. DB)

Niemiecki koleje Deutsche Bahn pokazały, jak mają wyglądać nowe składy ECx, które pojadą m.in. do Amsterdamu. Dostarczy je Talgo.

DB ogłosiły w zeszłym miesiącu, że wybrały ofertę producenta w ramowym przetargu na dostawę do 100 pociągów, którym nadano roboczy tytuł "ECx", z początkowym zamówieniem na 23 pociągi o wartości 550 mln euro. Przewoźnik twierdzi, że celowo wybrał sprawdzoną platformę wagonową, aby zoptymalizować niezawodność dzięki sprawdzonym komponentom i zminimalizować czas realizacji na ewentualne usterki floty.

Lokomotywy i wagony zostaną wprowadzone do ruchu od grudnia 2023 r. Początkowo pojadą co dwie godziny na trasie Amsterdam - Berlin, gdzie zmniejszą czas podróży o około 30 minut do 5 godzin 50 minut, eliminując zmiany lokomotywy na granicy holendersko-niemieckiej.

Od lata 2024 r. pociągi, z prędkością 230 km/h, będą również kursować na trasach krajowych, w tym: Westerland - Kolonia, Westerland - Frankfurt - Karlsruhe, Westerland - Berlin i Oberstdorf - Kolonia.

Każdy zestaw o długości 255 m składać się ma z jednej wielosystemowej lokomotywy elektrycznej i 17 wagonów, które mogą pomieścić łącznie 570 pasażerów, w tym 485 w drugiej klasie i 85 w pierwszej. DB twierdzi, że pociągi będą też kursować z lokomotywami spalinowymi na trasach niezelektryfikowanych.

Pociągi będą wyposażone w bezstopniowe wejście, z wysokością podłogi wejściowej 760 mm, trzema miejscami dla wózków inwalidzkich, stołami o regulowanej wysokości, dotykowym systemem prowadzenia osób niewidzących z oznakowaniem brajlowskim, stojakami dla ośmiu rowerów i schowkami na sprzęt sportowy. Pojawi się również inteligentne oświetlenie wnętrza, Wi-Fi dla pasażerów i rozrywka na pokładzie, plac zabaw dla dzieci, wagon restauracyjny Bordbistro i system informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Deutsche Bahn
Talgo
 • mechanik – 14.03.2019

  Ciekawie wyglądają patrząc pod kątem obowiązujących scenariuszy zderzeniowych.

 • kolejFAN – 15.03.2019

  Na facebooku DB, pod artykułem o tych pociągach pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy na temat wizualizacji siedzeń - wg komentujących są takie same jak w ICE4, większość z opiniujących uważa że są niewygodne i twarde..czyli problem podobny jak w polskich ezt-o-tramwajach i wagonach po modernie

 • Alibaba – 15.03.2019

  zapewne wszyscy komentujący na czele z niezawodnym kolejfanem przetestowali już te siedzenia sadzając swoje 4 szanowne litery na wizualizacjach i ich opinie w tym zakresie są mocno wiarygodne.

 • kolejFAN – 20.03.2019

  z pewnością Alibaba fan tramwajów dalekobieżnych wie lepiej niz jeżdzący codziennie ICE4 Niemcy. Choć ICE3 i starsze mają wygodne siedzenia ,wiem z własnego doświadczenia.

 • Alibaba – 20.03.2019

  A jaki to ma związek z tramwajami???

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....