TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dla kogo ten pociąg?
InfoRail - Opublikowano: 21.03.2016 12:16:17 6 komentarzy
Pociąg Krzyż - Berlin (źródło: YT)

W niedzielę po raz pierwszy pojechał pociąg Przewozów Regionalnych, uruchomiony na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego, obsługiwany przez Arrivę. Zaskoczeniem jest zarówno termin jego startu, jak i relacja.

Pierwotnie pociągi do Berlina miały kursować z Torunia, potem mówiono o Bydgoszczy i Pile. Kilkukrotnie zmieniana była też data premierowego wyjazdu. Wreszcie, w niedzielę, 20 marca, połączenie uruchomiono. W relacji Krzyż ? Berlin. Pierwszy dzień kursowania to raczej totalna klapa. W porywach skład, według doniesień portalu gorzowianin.com, podróżowało nim 10 pasażerów. Zawiodła także informacja. Nie mówiąc już o tej dla pasażerów, ale także ta dla mediów. Do naszej Redakcji komunikat o starcie połączenia dotarł w sobotę.

Problemy były także z biletami. Jak donosi portal gorzowianin.com polska obsługa pociągu nie mogła sprzedać biletu na tę trasę. Konduktorka twierdziła, że ma zablokowana taką funkcjonalność. Takich problemów nie miała natomiast obsługa po stronie niemieckiej (NEB).

Całą sytuację ciekawie podsumowuje cytowany już wcześniej portal. Wygląda na to, że na chwile obecną są to dwa różne pociągi - z Krzyża do Kostrzyna Interregio, ponieważ zatrzymuje się tylko na wybranych stacjach. Natomiast od Kostrzyna RB26, czyli regional bahn, który to postój ma w każdej mniejszej miejscowości. Źle to wróży na przyszłość, bo słowem tu nikt nie wspomina o Gorzowie Wielkopolskim, a pasażerowie niemieccy są tylko lekko zdziwieni, że ktoś zabrał im nowoczesne szynobusy.

Tymczasem w komunikacie Przewozów Regionlanych czytamy, że nowe połączenie zostało stworzone myślą o mieszkańcach Gorzowa Wielkopolskiego i innych miejscowości położonych na północy województwa lubuskiego. Bezpośredni pociąg relacji Krzyż ? Berlin Lichtenberg ma charakter przyspieszony, dzięki czemu podróż z Gorzowa Wielkopolskiego do Berlina zajmuje tylko dwie godziny, a w relacji powrotnej kilka minut krócej. Pociąg będzie się zatrzymywał na stacjach: Nowe Drezdenko, Strzelce Krajeńskie Wschód, Gorzów Wielkopolski Wieprzyce, Witnica i Kostrzyn.

Dla kogo zatem jest pociąg?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Krzyż
Berlin
Arriva
Przewozy Regionalne
 • Dariusz – 21.03.2016

  Relacja została skrócona, ponieważ Urzędy Marszałkowskie w Poznaniu i Toruniu nie chciały dokładać się. Mała frekwencja, bo trochę jednak późno poszła informacja, że jednak połączenie będzie, ale nie było jej ani na rozkładach na stacjach, ani w wyszukiwarkach internetowych, więc skąd mieli wiedzieć zainteresowani?

 • Hanys z rzyci – 21.03.2016

  Dajvie Katowice - Berlin i git.

 • Damian – 22.03.2016

  To jasne że na początku mało podróżnych, to musi się rozkręcić jak np.. z nowym sklepem czy knajpką, wkurza mnie jednak fakt tych podniecających się syfryzacją informatyków którzy bez Entera się nawet nie wysrają że nie wdrożyli na czas opcji sprzedaży biletu z terminala.

 • KLA – 22.03.2016

  Pociąg kursuje do/z Piły Głównej jako Regio tylko ze nikt o tym nikogo nie informuje. Do Piły jako PR - R 88096 + PR - R 88064Z Piły jako PR - R 88099 + PR - R 88103

 • dziadek – 22.03.2016

  Pociąg dla p.Polak !!!!

 • Maciek z Lubina – 22.03.2016

  Zamiast tego rodzaju "wynalazków" lepiej chyba zabiegać o uczynienie linii 203 linią W CAŁOŚCI DWUTOROWĄ o prędkości 120km/h - jak przystało na linię pierwszorzędną . Jest to potrzebne , aby pojawiły się pociągi TLK z Gorzowa Wielkopolskiego do Gdyni czy Olsztyna .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....