TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Do Berlina jednak z Torunia. Od 12 marca
PAP - Opublikowano: 10.02.2016 09:44:21 1 komentarz
Do Berlina jednak z Torunia. Od 12 marca

Od 12 marca br. zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe na tarasie Gorzów Wlkp. - Berlin - Gorzów Wlkp. Jego obsługą zajmą się Przewozy Regionalne, których podwykonawcą będzie niemiecka spółka Arriva.

Pilotażowo połączenie będzie funkcjonowało do 10 grudnia br. - poinformowała we wtorek marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że bezpośredni pociąg do Berlina jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Gorzowa Wlkp., którzy zebrali 5 tys. podpisów pod petycją do samorządowych władz regionu o uruchomienie tego połączenia.

"Połączenia bezpośrednie Zielonej Góry i Gorzowa z Berlinem są w interesie nie tylko Lubuszan, ale również mieszkańców Brandenburgii i Berlina" - podkreśliła Elżbieta Polak.

Bezpośrednie pociągi na trasie Gorzów Wlkp. - Berlin miały rozpocząć kursy na początku tego roku, ale Przewozy Regionalne nie miały pojazdów spełniających niemieckie wymagania techniczne. Wbrew zapewnieniom producenta, dwa tzw. szynobusy kupione przez województwo lubuskie, m.in. do obsługi połączeń transgranicznych, nie uzyskały dotąd niemieckiej homologacji. W związku z niedotrzymaniem warunków umowy, województwo nalicza obecnie kary umowne od producenta.

W tej sytuacji Przewozy Regionalne nawiązały współpracę z niemiecką spółką Arriva, która także była zainteresowana realizacją kursów na trasie Gorzów Wlkp. - Berlin. To jednak zwiększyło koszty połączenia i wymagało zgody sejmiku na udzielnie wyższej dotacji.

Na poniedziałkowej sesji radni wojewódzcy wyrazili zgodę na zwiększenie dofinansowania połączenia o kwotę 640 tys. zł. Łącznie samorząd regionu przeznaczył w budżecie nieco ponad 1 mln zł. na realizację tego połączenia do 10 grudnia br. Umowa nie może zostać podpisana na dłuższy czas z uwagi na planowany remont estakady kolejowej w Gorzowie Wlkp., który ma rozpocząć się grudniu 2016 r.

Od 12 marca br. z Gorzowa Wlkp. do Berlina będzie można dojechać dwoma porannymi pociągami (5.30 i 8.30), z tym, że jeden z nich będzie rozpoczynał podróż w Toruniu. Pociąg powrotny złożony z dwóch składów będzie wyjeżdżał ze stolicy Niemiec po godz. 18.30. Po dojechaniu do Gorzowa Wlkp. jeden ze składów wyruszy w powrotną drogę do Torunia.

Spółka Przewozy Regionalne jest dofinansowywana corocznie przez samorząd woj. lubuskiego. W tym roku kwotą ok. 44 mln zł. Umowa między samorządem województwa a spółką zakłada także realizację połączeń transgranicznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Berlin
Arriva
Przewozy Regionalne
  • Batman – 12.02.2016

    Czy ten pociąg z Torunia i do Torunia będzie się zatrzymywał w Pile, Trzciance i Krzyżu?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....