TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Do nadmorskich miejscowości łatwiej koleją. PKP PLK zlecają analizę
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.03.2020 15:45:43
Do nadmorskich miejscowości łatwiej koleją. PKP PLK zlecają analizę (foto: PKP PLK)

Jak kolej może ułatwić dojazd do miejscowości Darłowo, Darłówko, Mielno oraz sposób wytyczenia nowych lub sprawniejszych połączeń do innych nadmorskich miejscowości – na takie pytania odpowie opracowanie, które zleciły PKP Polskie Linie Kolejowe.

Materiały uzupełnią realizowane obecnie studium wykonalności dla modernizacji linii między Trójmiastem, Słupskiem, Koszalinem a Szczecinem.

W ramach opracowania, zleconego przez PKP Polskie Linie Kolejowe, przeanalizowana zostanie możliwość realizacji nowych kolejowych połączeń nad Bałtyk od Sławna oraz Koszalina. Przygotowane materiały odpowiedzą, jak można zmienić przebieg linii kolejowych lub przygotować nowy odcinek linii. Realizacja wypracowanych rozwiązań może zwiększyć dostępność do kolei w miejscowościach nadmorskich województwa zachodniopomorskiego oraz podnieść ich atrakcyjność. Uzyskane materiały zostaną skonsultowana z samorządami i przewoźnikami, co pozwoli dobrze ocenić ich wykorzystanie. Wartość podpisanej dziś umowy to 1,8 mln zł. Opracowanie będzie gotowe w pierwszym kwartale 2021 r.

Od Sławna (na linii nr 202) przeanalizowane będzie połączenie do Darłowa i bliżej morza do miejscowości Darłówko oraz poprowadzenie kilkunastokilometrowej linii, łączącej Darłówko z Wiekowem (na linii nr 202). Takie rozwiązanie umożliwi od Sławna "zjazd" pociągów z linii nr 202 nad morze i "powrót" na linie nr 202 na stacji w Wiekowo. Pozostaje także bezpośredni przejazd linią nr 202 Sławno – Wiekowo – Skibno – Koszalin. Istotna korzyścią jest zapewnienie dojazdu koleją do miejscowości, które obecnie takich połączeń nie mają.

W przypadku Mielna, przeanalizowana będzie możliwość usprawnienia dotychczasowego połączenia kolejowego Koszalin – Mielno Koszalińskie. Obecnie pociągi z linii Koszalin- Kołobrzeg (nr 402) dojeżdżają tylko do końcowej stacji Mielno. Po zmianie kierunku jazdy, wracają do Koszalina. Rozwiązanie, które sprawdzą PKP Polskie Linie Kolejowe, bierze od uwagę zapewnienie przejazdu pociągów przez Mielno Koszalińskie (jako stację przelotową) i "powrót" nowym kilkukilometrowym odcinkiem linii na trasę Koszalin – Kołobrzeg (nr 402) w okolicach miejscowości Będzino. Rozważana będzie także możliwość wydłużenia połączenia z Mielna przez inne nadmorskie miejscowości i "powrót" na trasę Koszalin – Kołobrzeg (nr 402).

Projekt "Prace na ciągu transportowym Trójmiasto ‒ Szczecin na odc. Słupsk ‒ Szczecin Dąbie przez Koszalin ‒ Stargard/Kołobrzeg ‒ Goleniów obejmującym linie kolejowe nr 202,351, 401 i 402" – analiza możliwości nowego przebiegu linii kolejowych przez Darłowo, Darłowko, Mielno oraz inne miejscowości nadmorskie" zrealizuje konsorcjum IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. (lider) oraz IDOM Consulting, Engineering, Architecture S.A. (partner).

Zmieni się Magistrala Nadbałtycka

Obecnie na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych powstaje studium wykonalności dla projektu "Prace na ciągu transportowym Trójmiasto ‒ Szczecin na odc. Słupsk ‒ Szczecin Dąbie przez Koszalin ‒ Stargard/Kołobrzeg ‒ Goleniów obejmującym linie kolejowe nr 202,351, 401 i 402". Celem studium jest opracowanie najkorzystniejszego wariantu modernizacji Magistrali Nadbałtyckiej, która zostanie dostosowana do rosnącego natężenia ruchu pociągów, zapewniając komfortowe podróże oraz sprawny przewóz ładunków, a także większy poziom bezpieczeństwa. Zakończenie opracowania dokumentacji przedprojektowej zaplanowane jest w III kwartale bieżącego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Darłowo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....