TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dwa pociągi na jednym torze w zachodniopomorskim
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.10.2017 15:23:51 10 komentarzy
Dwa pociągi na jednym torze w zachodniopomorskim (źródło: TVN24)

Wznowiono ruch pociągów na stacji Worowo (Zachodniopomorskie), wstrzymany od godz. 12.30, gdy -po tym, jak pociąg relacji Szczecin - Białystok nie zatrzymał się na sygnał stój na semaforze - dyżurny ruchu zatrzymał w odległości 100 m od siebie dwa pociągi będące na jednym torze.

O wznowieniu ruchu pociągów poinformowały PAP we wtorek wieczorem w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zapowiedziano, że przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja.

Jak poinformowano, dyżurny ruchu na stacji kolejowej Worowo koło Świdwina o godz. 12:30 włączył urządzenie radio stop. Spowodowało to zatrzymanie dwóch pociągów relacji Szczecin - Białystok oraz Olsztyn - Szczecin, będących na jednym torze.

"Pociąg relacji Szczecin - Białystok pominął sygnał stój podany na semaforze. Pociągi zatrzymały się w odległości około 100 m" - podał rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mirosław Siemieniec.

Jak podkreślił rzecznik, "nie było bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz środowiska". "Maszyniści obu pociągów byli trzeźwi" - zapewnił.

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały, że przyczyny zdarzenia zostaną zbadane przez specjalną komisję.

Jak wyjaśnia przewoźnik, "pasażerowie pociągu relacji Olsztyn - Szczecin pojechali w dalszą drogę". Pasażerów pociągu do Białegostoku zabrał kolejny skład jadący do Olsztyna, którego trasę wydłużono do Białegostoku.

"Osobom oczekującym na dworcach: Koszalin, Słupsk, Gdynia Główna, Gdańsk Główny, Tczew, Olsztyn Główny zostały wydane poczęstunki" - zapewnił rzecznik.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zachodniopomorskie
 • Rafał – 17.10.2017

  Super tylko pogratulować

 • łodzik – 17.10.2017

  To co to za maszynista tam pracuje ??????

 • anarh – 17.10.2017

  to jest właśnie lecenie po kosztach / jak najtaniej kolej ma działac.

 • G.kolejarz – 17.10.2017

  Ta informacja może być przedstawiona w sposób nie obiektywny i godzić w dobre imię kolejarzy.Może mieć na celu podważenie zaufania pasażerów do kolejarzy jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa. Poczekajmy na profesjonalną opinię z zaufanych źródeł.

 • www – 17.10.2017

  @G.kolejarz Chopie! Bądź poważny i nie wciskaj kitu!

 • mak – 17.10.2017

  Na załączonym zdjęciu widać, że oba pociągi jechały w tym samym kierunku. A wszędzie piszą i mówią, ze jechały na przeciw siebie,??! Jak było naprawdę.????

 • PLati – 17.10.2017

  Dokładnie, cały czas wszędzie ta fota z ostatniego wagonu 1 skladu, a gdzie lokomotywa? Też to wygląda tak jakby te pociągi jechały w tę samą stronę.

 • pasager – 18.10.2017

  TVN24 - i wszystko jasne ...Jeśli tam coś podają, to znaczy że przebieg wydarzeń był zgoła inny - zatem ja czuje się bezpieczny i czekam na info o zdarzeniu z każdego innego wiarygodnego źródła ...

 • Rba – 18.10.2017

  @PLati a moim zdaniem to jest fota z bocznego stopnia lokomotywy, a to co widać po prawej to jest lewa burta i okienko boczne elektrowozu. Gdyby to była fota z otwartych drzwi czołowych ostatniego wagonu pasażerskiego, to oś toru byłoby widać pośrodku - a jest sporo na prawo.

 • Przemo Z. – 18.10.2017

  Wejdźcie na inne portale to zobaczycie właściwe zdjęcia.Lokomotywa jest niewidoczna bo przesłania ją wagon ponieważ skład jedzie po kierunku zwrotnym rozjazdu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....