TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dwóch przewoźników na linii PKM. Co z taryfą?
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.12.2018 11:30:12
Dwóch przewoźników na linii PKM. Co za taryfą? (foto: PKM)

Od 9 grudnia na liniach PKM pojawił się Przewozy Regionalne. Obsługują część kursów. PKP SKM nie uwzględnia ich w swoich rozkładach jazdy, przez co robi się zamieszanie.

Do tej pory wszystkie kursy PKM obsługiwała PKP Szybka Kolej Miejska.

W związku z rosnącą popularnością PKM, pasażerowie kursów w porannych i popołudniowych godzinach szczytu narzekali na tłok. Potrzebowaliśmy więc dłuższych składów, a ponieważ PKP SKM nie była w stanie ich zapewnić, szukaliśmy drugie przewoźnika, który spełniłby nasze oczekiwania – mówi na łamach gdansk.pl Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wejście drugiego przewoźnika nie oznacza zwiększenia częstotliwości kursowania PKM, ale przyczyni się do zwiększenia komfortu podróży i punktualności.

Dłuższe składy Polregio obsługiwać mają przede wszystkim kursy w godzinach szczytowych. Poza tym dysponowanie większym taborem pozwoli PKM na większą elastyczność. Jeśli któryś z pociągów ulegnie awarii, łatwiej będzie podstawić kolejny - tłumaczy Emilia Stawikowska z biura prasowego UMWP.

Ceny biletów pozostaną bez zmian. Tak jak dotychczas pociągi na linii PKM będą kursować w tzw. takcie. Z Kartuz przez większą część dnia składy będą wyruszać 31 minut po pełnej godzinie, a z Gdańska Wrzeszcza 16 minut po pełnej godzinie - podkreśla Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Ostatni pociąg z Trójmiasta do Kartuz odjeżdżać będzie w dni robocze o 22.46. Również podróżni z lotniska wciąż będą mieli do dyspozycji późnowieczorne połączenie. Ostatni skład do Gdańska, z przystanku przy porcie lotniczym odjedzie dwie minuty po północy (oprócz niedziel) – dodaje.

Tyle, że PKP SKM nie uwzględnia w swoich rozkładach jazdy połączeń Przewozów Regionalnych. Przewoźnik odsyła do stron PKM. Na stronie Przewozów Regionalnych trudno natomiast znaleźć jakąkolwiek wzmiankę o pojawieniu się tego przewoźnika na linii PKM. Przewozy Regionalne przejęły od PKP SKM nie tylko połączenia ale też trzy pociągi. To wyprodukowane przez Newag SA137 i SA138.

Problemem może okazać się także taryfa. Przewozy Regionalne i PKP SKM mają bowiem swoje własne cenniki. Co do zasady w pociągach PKM ma obowiązywać taryfa PKP SKM. Jeśli zatem pasażer kupi bilet w kasie lub biletomacie problemu nie będzie. Ten pojawi się przy zakupie biletu u kierownika. W pociągu Przewozów Regionalnych podróżny dostanie bowiem bilet Przewozów Regionalnych, który nie będzie ważny w innych pociągach PKP SKM. I tak chcąc jechać składem PKM i pociągiem PKP SKM na trasie z Wejherowa do Gdańska trzeba będzie mieć dwa, a nie jak dotychczas jeden bilet. Nie dotyczy to rzecz jasna zakupu biletu u kierownika pociągów PKM obsługiwanych przez PKP SKM, bo ten wyda podróżnemu jeden bilet. Skomplikowane? Dla kogoś, kto nie zna trójmiejskich realiów na pewno…

Sytuacja ma się zmienić od początku 2019 roku, kiedy to w ofercie Przewozów Regionalnych pojawią się promocyjne bilety PKP SKM, tj. bilet miejski i bilet trójmiejski. Do tego potrzebne jest jednak dogadanie szczegółów przez zainteresowanych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP SKM
PKM
Przewozy Regionalne
Trójmiasto

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....