TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

EN Moskwa - Paryż po raz 500.
INFORAIL/PKP IC - Opublikowano: 18.07.2014 14:58:55 2 komentarze
EN Moskwa - Paryż po raz 500.
20 lipca br., już po raz 500., wyruszy na szlak pociąg EuroNight z Moskwy do Paryża. Skład jest uruchamiany przez Koleje Rosyjskie we współpracy z PKP Intercity. To jedno z dwóch bezpośrednich połączeń, którym polscy podróżni mogą dojechać do Francji.Bezpośredni pociąg z Moskwy do Paryża wyruszył w swój pierwszy kurs 12 grudnia 2011r. i już w ciągu pierwszego roku kursowania przewiózł ponad 35 tys. podróżnych. Pokonanie całej trasy, która liczy 3217 km zajmuje obecnie 38 godzin 48 minut w relacji Moskwa - Paryż  oraz 37 godzin 30 minut w relacji powrotnej. Pociąg kursuje cały rok. W okresie letnim pięć razy w tygodniu, a w zimowym trzy. Skład jedzie przez: Białoruś, Polskę i Niemcy. W Polsce zatrzymuje się w: Terespolu, Warszawie, Poznaniu i Rzepinie.Pociąg jest zestawiony z 7 nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów sypialnych (3 wagony Lux, 2 wagony 1. klasy, 2 wagony 2. klasy) i wagonu restauracyjnego. W dwuosobowych przedziałach kategorii Lux znajduje się toaleta, prysznic, telewizor i odtwarzacz DVD.PKP Intercity wspólnie ze swoimi zagranicznymi partnerami, uruchamia połączenia do: Berlina, Wiednia, Amsterdamu, Pragi, Lwowa czy Moskwy. Dzięki współpracy z przewoźnikiem rosyjskim podróżni z Polski mogą bez konieczności przesiadania się dojechać także do Paryża. –mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.Opłata za bilet zależy od rodzaju miejsca oraz terminu zakupu biletu. Ceny biletów do Paryża, w klasie drugiej zaczynają się od 242 euro z Warszawy i 230 euro z Poznania. Natomiast w najbardziej luksusowej wersji za taki sam bilet zapłacimy odpowiednio 943 euro i 903.  Podróżnym oferowane są atrakcyjne taryfy - zniżki dla młodzieży, rodzin, seniorów oraz zorganizowanych grup. Bilety można nabyć w międzynarodowych kasach, w 60 dniowej przedsprzedaży.Pociąg relacji Moskwa-Berlin-Paryż jest uruchamiany przez przewoźnika rosyjskiego FPK S.A. (Federalna Kompania Pasażerska) we współpracy z PKP Intercity. W pierwszym półroczu 2014 r. z połączenia skorzystało blisko 18 tys. podróżnych.Poniżej rozkład jazdy EN Moskwa-Paryż:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Moskwa
Paryż
RŻD
  • DarekP – 21.07.2014

    A dlaczego zabrakło informacji, że obsługę gastronomiczną na trasie z Polski do Francji zapewnia PKP Intercity za pośrednictwem WARS? Coś się w tej kwestii zmieniło? Jest to o tyle istotne, że dzięki temu PKP Intercity ma aż 4 wagony restauracyjne przystosowane do kursowania z prędkością 200km/h.

  • qwerty – 22.07.2014

    Może to mało istotna informacja, dlatego jej nie ma

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....