TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Fabryka Pojazdów Szynowych może dostarczać wagony dla DB
InfoRail - Opublikowano: 25.07.2016 15:04:43 9 komentarzy
Fabryka Pojazdów Szynowych może dostarczać wagony dla DB (foto: FPS)

Z sukcesem zakończyliśmy proces kwalifikacji certyfikowanego dostawcy na rzecz Deutsche Bahn AG w obszarze nowych wagonów pasażerskich ? poinformowała Fabryka Pojazdów Szynowych. Co to oznacza?

?Otrzymanie potwierdzonej kwalifikacji stwarza nam możliwość dostarczania nowych kompletnych wagonów dla DB? ? mówi nam Katarzyna Raducha Kierownik Marketingu Fabryki Pojazdów Szynowych. ?Bez spełnienia tego wymogu (otrzymania kwalifikacji) nie można uczestniczyć w przetargach rozpisywanych przez DB (tj. chcąc dostarczać wagony dla DB dostawca musi przejść obowiązkowo proces kwalifikacji w danym obszarze produktowym)? ? dodaje.

A zatem jest szansa, że polskie wagony zobaczymy w składach niemieckich pociągów? Niewykluczone. ?Mamy nadzieję, że pójdą za tym konkretne zamówienia? ? mówi nieco tajemniczo Katarzyna Raducha.

Tymczasem szansa na dostawę nowych wagonów może nadarzyć się nie tylko w Niemczech, ale również w Polsce. Jak się okazuje zakupy nowych pojazdów planują PKP Intercity. Przewoźnik będzie chciał zmodernizować także znaczną część posiadanego obecnie taboru. Łącznie może to być nawet 450 wagonów. To zapewne szansa dla poznańskiej firmy, która przecież w przeszłości modernizowała i dostarczała dla PKP Intercity wagony. Dziś to właśnie pojazdy z poznańskiej fabryki są jednymi z najnowocześniejszych we flocie przewoźnika, mogącymi rozwijać prędkości do 200 km/h/ Takie wagony z powodzeniem można oferować także Deutsche Bahn.

Obecnie Fabryka Pojazdów Szynowych koncentruje się na modernizacji 20 ezt-ów serii EN57. Od zawsze znana była jedna z budowy wagonów. Być może już wkrótce uda się jej powrócić na właściwy tor. Oby!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FPS
wagon
Deutsche Bahn
 • Hah nie rozśmieszajcie mnie – 25.07.2016

  Nie potrafią wygrać przetargu na P4 własnych wagonów, a mają wyprodukować wagony dla DB... Życzę, aby Newag i Pesa wykończyli firmę sztucznie utrzymywaną z moich podatków

 • Stach – 25.07.2016

  Na zamówienia od DB na wagony do pociągów IC/EC bym nie liczył. DB przechodzić przecież będzie w ruchu dalekobieżnym na składy ICE4 albo piętrusy z Bombardiera.

 • Münchner – 25.07.2016

  @Stach: Deutsche Bahn to nie tylko DB Fernverkehr, czyli połączenia dalekobieżne (IC, ICE), ale też DB Nahverkehr obsługujący pociągi regionalne. Wśród regionalnych jest mnóstwo na standardowych wagonach. Niiektóre np. Monachium-Norymberga jadą 200km/h. Myślę, że w Niemczech znalazłyby się połączenia, gdzie wagony FPSu byłyby przydatne.

 • Owieczka – 26.07.2016

  czekam na zamówienia. A co z homologacją dla tego typu pojazdu szynowego?

 • pyrlander – 26.07.2016

  @Owieczka - wagony z FPS juz mają (choć tylko niektóre typy) dopuszczenie do ruchu na terenie Niemiec i kursują w składach BGE i BWE (nawet te 16-18-letnie!).

 • Gruby – 26.07.2016

  pyrlander - zastanów się co ty piszesz, wagony w BWE i BGE kursują na zasadzie starego RIC a nie dopuszczeń EBA. Włascicielem tych wagonów jest PKPIC a DB. Wg Ciebie to znaczy że wagony w pociągach do Austrii mają dopuszczenie koleii QBB ?

 • pyrlander – 26.07.2016

  @Gruby - sugerujesz, że BWE i BGE prowadzi tylko wagony DBahn (z Twojego tekstu trudno się domyślić)? No cóż, coś gdzieś przeczytałeś, a ja co miesiąc jadę tymi pociągami i wiem, czyimi i czyjej produkcji wagonami podróżuję. Dopuszczenia nie daje przewoźnik! Gdyby było inaczej, nikt by się nie zastanawiał nad przyciężkimi produktami firmy, której jesteś ślepym wyznawcą.

 • Gruby – 26.07.2016

  pyrlander - Twoja wiedza kolejowa jest dogłębna i przenikliwa - w mojej wypowiedzi zabrakło słowa "nie" pomiędzy PKPIC a nie DB. Reszta jest logiczna i zrozumiała dla tego kto zna temat.

 • DarekP – 27.07.2016

  Wątek bez obrzucania błotem, wątkiem straconym. A racja jak zwykle leży po środku. Wagony wypożyczone niegdyś przez KŚ też miały mieć RIC, a na szlaki w Polsce nie wyjechały.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....