TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Flirty z Siedlec pojadą na Węgry
INFORAIL/STADLER - Opublikowano: 04.03.2013 09:37:09 1 komentarz
Flirty z Siedlec pojadą na Węgry

Grupa Stadler Rail wygrała przetarg na dostawę 48 elektrycznych zespołów trakcyjnych, który został ogłoszony w listopadzie 2012 roku przez Węgierskie Koleje Państwowe (MÁV) oraz GYSEV, regionalnego przewoźnika kolejowego działającego w Austrii i na Węgrzech. Wyniki przetargu zostały ogłoszone 26 lutego 2013 roku, a umowa zostanie podpisana w ciągu kolejnych 30 dni. W ramach kontraktu, Stadler dostarczy 42 pociągi FLIRT dla MÁV oraz sześć pojazdów dla GYSEV. Będą to czteroczłonowe, niskopodłogowe zespoły trakcyjne FLIRT, które zostaną wyposażone w 200 miejsc siedzących każdy. To pojazdy jednosystemowe, osiągające maksymalną prędkość 160 km/h. Zgodnie z umową dostawa pociągów zakończy się jesienią 2015 roku. Podobne pojazdy obsługują połączenia kolejowe w Polsce –na Mazowszu i Śląsku. Niedawno firma Stadler Polska podpisała także kontrakt na dostawę 20 pociągów FLIRT dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zamówienie dla przewoźników MÁV i GYSEV to już trzeci przetarg wygrany przez firmę Stadler na Węgrzech. Swój pierwszy kontrakt na tym rynku, który obejmował dostawę 30 pociągów z opcją zamówienia dodatkowych 30 pojazdów, szwajcarski producent podpisał w 2005 roku. Kolejnym sukcesem Grupy Stadler Rail na Węgrzech było wygranie w 2012 roku przetargu ogłoszonego przez GYSEV na dostawę czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych. Po zrealizowaniu najnowszego zamówienia, na Węgrzech w eksploatacji będzie łącznie 112 pociągów FLIRT.

Sukcesy odniesione przez Grupę Stadler Rail na Węgrzech pociągnęły za sobą szereg inwestycji. Od momentu wejścia na rynek węgierski Grupa zainwestowała w sumie 40 milionów euro, uruchamiając centrum serwisowe w Pusztaszabolcs oraz zakład w Szolnok, który zajmuje się produkcją aluminiowych pudeł wagonów. W rezultacie tych inwestycji powstało 400 miejsc pracy. Niedawno Grupa Stadler Rail rozpoczęła kolejne projekty na Węgrzech. Obecnie trwa tam rozbudowa zakładu w Szolnok oraz prowadzone są prace nad uruchomieniem centrum serwisowego dla wózków. W wyniku tych inwestycji Grupa stworzy kolejne 200 miejsc pracy. Znacząca część procesu produkcji pociągów dla MÁV i GYSEV będzie się odbywała w zakładzie w Szolnok.

Pociągi FLITR powstają w zakładzie produkcyjnym w Siedlcach. Obecnie są tu produkowane nie tylko FLIRTy, ale także GTW dla przewoźników z całej Europy. Do tej pory w siedleckim zakładzie zostało wyprodukowanych 71 pociągów. Obecnie powstają tu przegubowe zespoły trakcyjne GTW dla holenderskich przewoźników Arriva Netherlands i Connexxion SAN oraz dla włoskiego Sistemi Territoriali, a także pociągi FLIRT o podwyższonym standardzie dla czeskiego LEO Express i szerokotorowe pojazdy FLIRT dla estońskiego Elektriraudtee.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Stadler
MAV
Flirt
Siedlce
  • jatal – 05.03.2013

    Skąd w tytule pewność że Flirty będą z Siedlec skoro w treści stwierdzono że będą składane na Węgrzech?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....