TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Flirty z Siedlec pojadą na Węgry
INFORAIL/STADLER - Opublikowano: 04.03.2013 09:37:09 1 komentarz
Flirty z Siedlec pojadą na Węgry

Grupa Stadler Rail wygrała przetarg na dostawę 48 elektrycznych zespołów trakcyjnych, który został ogłoszony w listopadzie 2012 roku przez Węgierskie Koleje Państwowe (MÁV) oraz GYSEV, regionalnego przewoźnika kolejowego działającego w Austrii i na Węgrzech. Wyniki przetargu zostały ogłoszone 26 lutego 2013 roku, a umowa zostanie podpisana w ciągu kolejnych 30 dni. W ramach kontraktu, Stadler dostarczy 42 pociągi FLIRT dla MÁV oraz sześć pojazdów dla GYSEV. Będą to czteroczłonowe, niskopodłogowe zespoły trakcyjne FLIRT, które zostaną wyposażone w 200 miejsc siedzących każdy. To pojazdy jednosystemowe, osiągające maksymalną prędkość 160 km/h. Zgodnie z umową dostawa pociągów zakończy się jesienią 2015 roku. Podobne pojazdy obsługują połączenia kolejowe w Polsce –na Mazowszu i Śląsku. Niedawno firma Stadler Polska podpisała także kontrakt na dostawę 20 pociągów FLIRT dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zamówienie dla przewoźników MÁV i GYSEV to już trzeci przetarg wygrany przez firmę Stadler na Węgrzech. Swój pierwszy kontrakt na tym rynku, który obejmował dostawę 30 pociągów z opcją zamówienia dodatkowych 30 pojazdów, szwajcarski producent podpisał w 2005 roku. Kolejnym sukcesem Grupy Stadler Rail na Węgrzech było wygranie w 2012 roku przetargu ogłoszonego przez GYSEV na dostawę czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych. Po zrealizowaniu najnowszego zamówienia, na Węgrzech w eksploatacji będzie łącznie 112 pociągów FLIRT.

Sukcesy odniesione przez Grupę Stadler Rail na Węgrzech pociągnęły za sobą szereg inwestycji. Od momentu wejścia na rynek węgierski Grupa zainwestowała w sumie 40 milionów euro, uruchamiając centrum serwisowe w Pusztaszabolcs oraz zakład w Szolnok, który zajmuje się produkcją aluminiowych pudeł wagonów. W rezultacie tych inwestycji powstało 400 miejsc pracy. Niedawno Grupa Stadler Rail rozpoczęła kolejne projekty na Węgrzech. Obecnie trwa tam rozbudowa zakładu w Szolnok oraz prowadzone są prace nad uruchomieniem centrum serwisowego dla wózków. W wyniku tych inwestycji Grupa stworzy kolejne 200 miejsc pracy. Znacząca część procesu produkcji pociągów dla MÁV i GYSEV będzie się odbywała w zakładzie w Szolnok.

Pociągi FLITR powstają w zakładzie produkcyjnym w Siedlcach. Obecnie są tu produkowane nie tylko FLIRTy, ale także GTW dla przewoźników z całej Europy. Do tej pory w siedleckim zakładzie zostało wyprodukowanych 71 pociągów. Obecnie powstają tu przegubowe zespoły trakcyjne GTW dla holenderskich przewoźników Arriva Netherlands i Connexxion SAN oraz dla włoskiego Sistemi Territoriali, a także pociągi FLIRT o podwyższonym standardzie dla czeskiego LEO Express i szerokotorowe pojazdy FLIRT dla estońskiego Elektriraudtee.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Stadler
MAV
Flirt
Siedlce
  • jatal – 05.03.2013

    Skąd w tytule pewność że Flirty będą z Siedlec skoro w treści stwierdzono że będą składane na Węgrzech?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....