TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Gdańsk Główny wzbogaci się o dodatkowe tablice SDIP
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.05.2019 09:36:54
Gdańsk Główny wzbogaci się o dodatkowe tablice SDIP (mat. pras.)

PKP PLK chce doposażyć stację Gdańsk Główny w urządzenia SDIP.

Zamówienie będzie realizowane w ramach projektu pod nazwą: "Modernizacja linii kolejowej E 65/C-E 65 na odcinku Warszawa – Gdynia – w zakresie warstwy nadrzędnej LCS, ERTMS/ETCS/GSM-R, DSAT oraz zasilania układu trakcyjnego" – Faza II. Zarządca infrastruktury zaprosił wykonawców do składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego. Termin wykonania zamówienia został określony do końca bieżącego roku.

Zakres zamówienia

Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi dostawa i zabudowa urządzeń, przyłączenie zabudowanych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej do istniejących/projektowanych systemów wraz z ich uruchomieniem, opracowaniem dokumentacji powykonawczej uwzględniającej rozbudowę dynamicznej informacji pasażerskiej. W ramach inwestycji przewiduje się montaż i uruchomienie:

- 6 sztuk – wyświetlaczy peronowych dwustronnych krawędziowych (P2),

- 4 sztuk – tablic informacyjnych – wyświetlaczy peronowych zbiorczych dwustronnych (IK2-20),

- 2 sztuk – wyświetlaczy tunelowych (Tb1),

- 3 sztuk – zegarów.

Stan obecny

System informacji wizualnej stanowią wyświetlacze LCD/TFT zainstalowane na peronach i przejściach podziemnych, na których wyświetlane są informacje o pociągach. Wyświetlacze sterowane są z lokalnego serwera APIS zlokalizowanego w budynku LCS Gdańsk na podstawie poleceń generowanych przez centralny system APIS. System APIS pracuje automatycznie w oparciu o dane otrzymywane z systemu ARAMIS (Advanced Railway Automation, Management and Information System), który na podstawie informacji systemu PIP, stanu urządzeń SRK oraz założonego rozkładu jazdy przekazuje informacje sterujące treścią generowanych przez serwer APIS komunikatów wizualnych i dźwiękowych prezentowanych pasażerom. Połączenie między serwerem stacyjnym APIS a wyświetlaczami wykonane są przy pomocy sieci Ethernet z wykorzystaniem zabudowanych kabli światłowodowych. Centralę systemu wizualnej informacji podróżnych, składająca się z serwera wraz z urządzeniami sterującymi, zabudowana została w pomieszczeniu nr 104 w budynku LCS Gdańsk. Nadzór nad serwerem systemu wizualnej informacji podróżnych odbywa się z pulpitu zabudowanego na stanowisku megafonisty.

Cele inwestycji

W związku z koniecznością rozbudowy systemu wizualnej informacji pasażerskiej na stacji Gdańsk Główny, wchodzącej w zakres modernizacji linii E 65 na odcinku Warszawa – Gdynia, zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zaszła potrzeba przeprowadzenia zamówienia, które ma na celu optymalizację systemu poprzez zwiększenie ilości urządzeń dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji, dostosowanie ich do jednego standardu do zabudowanych już urządzeń oraz integrację do zainstalowanego przez firmę Thales Polska Sp. z o.o. systemu informacji dla podróżnych na przedmiotowej stacji. Integracja wymagana jest w celu poprawności generowanych komunikatów głosowych i dźwiękowych prezentowanych pasażerom.

Ocena ofert

Firmy zainteresowane zamówieniem mogły składać swoje propozycje cenowe do dnia 24 maja. Jedyne kryterium oceny ofert stanowi cena.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
informacja pasażerska
dworzec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....