TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Grajda: Konflikt w Małopolsce to trudna sytuacja
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.01.2018 11:14:50 1 komentarz
Konflikt w Małopolsce to trudna sytuacja

To trudna sytuacja – tak konflikt między Kolejami Małopolskimi a Przewozami Regionalnymi komentuje Dariusz Grajda, Prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

Na pewno jest ona trudniejsza dla Kolei Małopolskich niż dla Przewozów Regionalnych – dodaje. Przypomnijmy, o czym pisaliśmy już niejednokrotnie na łamach InfoRail.pl, że kością niezgody jest baza utrzymaniowa, ale także podział taboru czy połączeń w regionie. Koleje Małopolskie nie mogą serwisować swoich pociągów w Krakowie, bo nie zgadzają się na to Przewozy Regionalne. Ta spółka natomiast nie jest zadowolona z podziału taboru marszałkowskiego, a także zadań, jakie ma do wykonania.

Sytuacja taka jest również smutna – dodaje Grajda. Zarówno Koleje Małopolskie, jak i Przewozy Regionalne, to przewoźnicy, którzy realizują misję publiczną. Powinni służyć obywatelom, a szczególnie Małopolanom. Brak zgody i współpracy nie daje najlepszego świadectwa o całym środowisku kolejarskim – stwierdza.

Dariusz Grajda zaznacza, że przeciętny pasażer nie odróżnia przewoźników. Kolej to kolej – mówi. Bardzo mocno kibicuje przewoźnikom, aby porozumiały się i dalej mogły funkcjonować – dodaje.

Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych bezpośrednio nie współpracuje z Przewozami Regionalnymi. Na pytanie o ewentualny dialog z tym przewoźnikiem Dariusz Grajda odpowiada, że nie ma na razie potrzeby ani odpowiedniej płaszczyzny. Ale dodaje, że ma nadzieję, iż przyjdzie taki czas i ten dialog będzie prowadzony. Zawsze podkreślałem i podkreślam, że Przewozy Regionalne są zaproszone do naszego Związku – mówi Dariusz Grajda. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Przewozy Regionalne
Małopolska
  • sadeczanin – 22.01.2018

    No jest trudna bo to się nakręca. Ale pytanie co będzie z Kolejami Małopolskimi po najbliższych wyborach ??? Jak się zmieni marszałek (na takiego przychylnego obecnej władzy i związkom zawodowym), to nocna uchwała, podpis w nocy i wracają na tory Przewozy Regionalne ...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....