TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Gyor: Rozbudowa kolei GySEV/ROeEE
Roland von Bagratuni - Opublikowano: 09.02.2009 13:14:19
Gyor: Rozbudowa kolei GySEV/ROeEE

 

Jak informuje radio Gazdasági Rádió, telewizja informacyjna EchoTV, agencja MTI, oraz dzienniki Népszava i Magyar Nemzet - na sobotniej konferencji prasowej dyrektor generalny węgiersko - austriackich kolei Győr - Sopron - Ebenfurthi Vasút/Raaberbahnen/Raab - Oedenburg - Ebenfurther Eisebahnen (GySEV/ROeEE) Csaba Székely oznajmił, że rząd węgierski zatwierdził już projekt o wartości 50 mld forintów (ok. 178,6 mln euro) kompleksowej modernizacji węgierskiego odcinka linii kolejowej Wiedeń –Ebenfurth –Sopron/Oedenburg –Szombathely –Szentgotthárd –Graz i obecnie czekają na decyzję Brukseli w sprawie przyznania na ten cel subwencji unijnej.
Według gotowego już szczegółowego projektu, po przebudowie na tej linii pociągi poruszać się mają z szybkością 120 km/h. Jest to linia niezmiernie ważna nie tylko dla Węgier, ale również dla Austrii, bo pozwoli na skierowanie tędy część pociągów kursujących uciążliwą trasą ÖBB nr 500-501 przez Semmering. Modernizacja tej linii gotowa ma być do 2011 r.
W ramach tej inwestycji całkowicie zmodernizowana, przebudowana na dwutorową i zelektryfikowana zostanie 54-kilometrowa linia GySEV/ROeEE nr 21 Szentgotthárd –Körmend –Szombathely, na której zamiast obecnej szybkości 80 km/h, pociągi popędzą 120 km/h. W podobny sposób przebudują 62-kilometrową linię GySEV/ROeEE nr 15 Sopron –Bük –Szombathely. Częścią tego projektu jest zakup czterech dwusystemowych (15 kV 16,7Hz AC i 25 kV 50Hz AC) składów elektrycznych, na które jeszcze w tym roku rozpiszą przetarg publiczny.
W Sopron i w Szombathely zbudowane zostaną wiadukty i podziemne przejścia dla pieszych w celu oddzielenia trasy od ruchu pieszego i kołowego. Na 115-kilometrowej trasie Sopron-Szentgotthárd najmniej o pół godziny skrócony zostanie czas przejazdu pociągów. Inwestycja realizowana zostanie w ten sposób, ażeby nie było żadnych przeszkód w kursowaniu zarówno węgierskich jak i austriackich pociągów.
Od lutego tego roku również GySEV/ROeEE nie ominie reorganizacja: przewozy pasażerskie organizowane będą w zupełnie nowej spółce-córce, która ściśle współpracować będzie z sekcją pasażerską austriackich kolei Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) oraz węgierskimi kolejami pasażerskimi MÁV Start.
W podobny sposób przewozy towarowe GySEV/ROeEE znajdą się w samodzielnej spółce-córce i dzięki temu zostaną znacznie umocnione w myśl życzeń europejskiego urzędu konkurencyjnego. W ten sposób według życzenia Brukseli, koleje towarowe GySEV/ROeEE stworzą poważną konkurencję dla MÁV Cargo, sprzedanej spółce z grupy ÖBB –Rail Cargo Austria (RCA).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Węgry
Austria
GySEV
ROeEE
MAV Start
MAV Cargo
OBB
RCA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....