TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jesteś tutaj: Inforail / Przewoźnicy / Halny odleciał? 
Halny odleciał?
InfoRail - Opublikowano: 27.10.2016 10:12:47 10 komentarzy
Halny odleciał?

Podczas wstępnych prac studyjnych nad edycją rozkładu jazdy na lata 2016/2017 przewidywano kursowanie pociągu TLK "Halny" uruchamianego przez Spółkę PKP Intercity relacji Bydgoszcz Gł. - Bielsko-Biała ? Zakopane ? twierdzi poseł Marek Polak.

Początkowo pociąg ów miał kursować trasą przez Żywiec i Suchą Beskidzką. W dalszych pracach nad rozkładem jazdy, z przyczyn technicznych, zrezygnowano z przejazdu tą linią i skorygowano trasę tego pociągu nr 53154 kierując go na linię kolejową nr 117, z postojami m.in. w Andrychowie i Wadowicach. Taki rozkład jazdy tego pociągu pokazywały wyszukiwarki internetowe jeszcze w miesiącu wrześniu br. ? twierdzi poseł. Jednak w ostatnim czasie pociąg ów nie pojawia się na żadnej wyszukiwarce, związanej z nowym rozkładem jazdy. Wśród pasażerów pojawia się opinia, że pociąg TLK "Halny" może nie zostać uruchomiony ze względu, zbyt długi, a więc mało atrakcyjny ? zdaniem przewoźnika - czas przejazdu. Czy pociąg TLK "Halny" będzie kursował w rozkładzie jazdy obowiązującym od 11 Grudnia 2016 r., a jeżeli nie pojawi się z tą datą, to czy będzie kursował w sezonie letnim od 11 czerwca 2017 r. (po uruchomieniu łącznicy w Suchej Beskidzkiej), ewentualnie w innych terminach? ? takie pytania zadaje poseł Polak Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa. Czekamy na stanowisko resortu w tej sprawie. Do tematu wrócimy.

Szczegóły nowego rozkładu jazdy PKP Intercity mają przedstawić w listopadzie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
TLK
Bielsko-Biała
Zakopane
 • www – 27.10.2016

  A jaki miałby mieć sens pociągu z Bydgoszczy przez Bielsko-Białą do Zakopanego? To powinny być dwa oddzielne pociągi, a nie tour de coś tam. Liczy się czas jazdy, to przecież oczywiste.

 • Obserwator – 27.10.2016

  Na niektórych portalach pociąg ów pojawił się od 29.04.2017 w (6) do Zakopanego, w (7) z powrotem, przez wakacje codziennie. Z BB do Zakopanego ma jechać aż 5 godz., z powrotem "tylko" 4 h 33 min. Dlaczego 20-25-minutowe postoje w Suchej B. i Chabówce? Na oblot wystarczy 10 min., tudzież krzyżowanie w Makowie aż 8 min. A po co postój techniczny w BB Wschód? Z BB do Wadowic nawet przy obecnych miernych prędkościach mógłby zajechać w 1 h 10 min, a nie w 1 h 24 min. Może istotnie, jeżeli "Halny" pojedzie i nie podzieli losu IC Siemiradzki z RJP 2015/16 przyspieszy znacznie do oddaniu do użytku suskiej łącznicy, co ma nastąpić 11 czerwca 2017 r.? A jednak przydałby się pociąg ta trasą, ponieważ zaczyna się już napełnianie największego po Solinie zbiornika na południu Polski, 6 km na południe od Wadowic, nowego obiektu dla turystów i wodniaków.

 • Rufo – 28.10.2016

  Dobra decyzja! Przez Żywiec jedzie się do Zakopanego blisko GODZINĘ krócej. Trzeba naprawić tą trasę!

 • Wadowiczanin – 28.10.2016

  W przyszłości po naprawach głównych linii nr 97 oraz 117 należy dążyć do "dywersyfikacji" tras pociągów z północno-zachodniej Polski do Zakopanego. Jedne niech jeżdżą przez Kraków (wykorzystując łącznice na Krzemionkach i w Suchej Besk.), inne przez BB-Żywiec, a jeszcze inne przez Wadowice. Planuje się osiągnięcie prędkości do 80 km/h na 117, a Kęty, Andrychów i Wadowice to punkt wypadkowy w Beskid Mały. Ponadto Wadowice to JPII oraz powstający akwen na południe od miasta.

 • Brook – 28.10.2016

  Przecież "akwen" jest bliżej Suchej Beskidzkiej niż Wadowic. Co za argument...

 • Rafel – 29.10.2016

  Zapewne chodzi im o to że puki co 97 nie jest zrewitalizowana argument że jest to najkrótsza trasa do nich wystarczająco nie przemawia. Po drugie sytuacja z ED74 nie jest wyjaśniona...Pomysł z dupy

 • plebs – 29.10.2016

  Q mnie trafia jak widzę takie marnotrawstwo. Nie, nie czasu, potencjału linii! Dlaczego od wielu, wielu lat olewa się takie linie. Może nie jesteśmy Szwajcarią, nie mamy Alp, ale Beskidy są piękne. Na tyle, że można trzeba zacząć inwestować w szlaki w górach i nad morzem. Kolej do Helu to taki przykład z północy. Przecież Zagórz mógłby "utonąć w turystyce. Tak jak Beskidy. Martwe linie? Dlaczego nam się nic nie opłaca, poza kolejnymi kościołami? Problem jest szerszy, bo nie o samą rewitalizacje linii chodzi. Ale o tzw pobudzenie gospodarcze w regionie. Uwolnienie kagańca min podatkowego. By tubylcy "węszyli" interes i dostosowywali produkt turystyczny. To tak jak w Szwajcarii pociągi będą jeździły pełne nie tylko w sezonie.

 • kolejFAN – 31.10.2016

  u nas jakieś debilni mędrcy z PICu i innych spółek myślą że tylko w sezonie wakacyjnym się podróżuje. Otóż nie! poza okresami gdy jest dużo śniegu i mróz, turystyka może być realizowana i uprawiana caly rok!

 • Andrus – 02.12.2016

  Najbliżej do zakopanego jest przez Żywiec o godz szybciej niz przez Kraków i o ponad półtorej godz szybciej niż przez Wadowice

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....