TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Impuls dojechał do Ustki. Ale tylko z oficjelami
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.12.2019 09:45:48
Impuls dojechał do Ustki. Ale tylko z oficjelami (foto: UMWP)

Po trwającej kilka lat przerwie, całoroczne pociągi regionalne wróciły na trasę Słupsk – Ustka. W piątek, 13 grudnia 2019 roku odbył się inauguracyjny przejazd do przystanku Ustka. Impulsem. Regularne kursy po nowych torach nad morze ruszyły 15 grudnia. EN57.

Inauguracyjny przejazd

Punktualnie o 9.15 ze słupskiej stacji odjechał pierwszy poza sezonem letnim pociąg osobowy do ustki. –Tym przejazdem inaugurujemy całoroczne pociągi do Ustki. Liczę na to, że połączenie będzie sukcesem – podkreślił marszałek Mieczysław Struk. Zaproszeni goście zwracali uwagę na komfort jazdy po nowych torach. "Pociąg jedzie zdecydowanie szybciej i ciszej. Brak charakterystycznego stukotu na złączach" chwalili. Skład zatrzymywał się na każdym przystanku. Sprawdzana była informacja na peronach oraz to, czy są wywieszone rozkłady. Trwają jeszcze prace wykończeniowe, ale linia jest gotowa do wpuszczenia na nią ruchu.

Do tej pory pociągiem regionalnym do Ustki można było dojechać tylko w letnie wakacje.

Mieszkańcy regionu i lokalni przedsiębiorcy wielokrotnie zwracali się do samorządu województwa o uruchomienie całorocznych połączeń. Teraz, po zakończeniu modernizacji linii, udało się nam to zrobić – zaznaczył Mieczysław Struk.

Modernizacja linii ze Słupska do Ustki to dobry przykład współpracy samorządu wojewódzkiego i Polskich Linii Kolejowych. Warto też dodać, że w Ustce powstaje jeden z węzłów integracyjnych, gdzie będą możliwe wygodne przesiadki z pociągów do lokalnych autobusów i usteckiej komunikacji miejskiej.

Remont za ponad 200 mln zł

Linia kolejowa pomiędzy Słupskiem a Ustką została wyremontowana dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na kwotę ponad 200 mln zł. Ułożone zostały nowe tory, wyremontowane mosty, wiadukty i przepusty. Przebudowane zostały wszystkie przejazdy kolejowe. Nowe, wyższe perony ułatwią wsiadanie do pociągów. Początkowo pociągu pojadą z prędkością 80 km/h, a docelowo prędkość będzie podwyższona do 100 km/h. Dzięki likwidacji barier, będą one również w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Wybudowane zostały także dwa nowe przystanki – Słupsk Północny oraz Ustka Uroczysko.

EN57 do Ustki

Rozkładowe kursy z pasażerami pociągi rozpoczną od niedzieli 15 grudnia 2019 r. Na linię wyjedzie 14 par pociągów dziennie. Będą kursować co godzinę, od 5.30 do 18.30, a podróż potrwa 20 minut.

Zapraszam wszystkich, zarówno mieszkańców, jak i turystów do pociągów. Do końca roku przejazdy będą bezpłatne – zaznaczył marszałek Struk.

Od 1 stycznia przejazd koleją Doliny Słupi będzie kosztować 5 zł, a bilety miesięczne będą o ok. 50 zł tańsze niż u przewoźników autobusowych. Do czasu wybudowania mijanki w Charnowie, pociągi będą obsługiwane jednostkami EN57. Potem na linię wjadą składy typu Impuls.

Mam dobrą informacje. Właśnie odbieramy kolejne dwa składy typu Impuls, które przyjadą na Pomorze w przyszłym tygodniu – poinformował marszałek.

Połączenie do Ustki obsługują Przewozy Regionalne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ustka
Słupsk
Pomorskie
EN57
Przewozy Regionalne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....