TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Informacja pasażerska na stacji Radom w kwietniu 2020 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.11.2019 15:15:04
Informacja pasażerska na stacji Radom w kwietniu 2020 roku (foto: PKP PLK)

Wyświetlacze na peronach i w tunelu, infokioski, zegary i system nagłośnienia –  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ponad 6 mln zł zamontują na stacji Radom nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej.

W kwietniu przyszłego roku pasażerowie otrzymają komunikaty o odjazdach i przyjazdach pociągów na ekranach, infokioskach  i przez głośniki. Montaż nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu to odpowiedź na potrzeby podróżnych. Dzięki wyświetlaczom oraz nowemu nagłośnieniu każdy otrzyma wyraźną informację o odjazdach i przyjazdach pociągów. To duże ułatwienie dla wybierających kolej na codzienne dojazdy do pracy i szkoły lub okazjonalne podróże – informują PKP PLK.

Umowa podpisana

Dzisiaj (18 listopada) Spółka podpisała z firmą MAXTO Sp. z o.o. S.K.A. umowę o wartości 6,6 miliona złotych (brutto) na montaż nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu.

System dynamicznej informacji pasażerskiej jest w pełni zintegrowany. Komunikaty wizualne i głosowe są podawane równocześnie. W przypadku zmian w rozkładzie jazdy, system jest aktualizowany. Zależy nam, by pasażer otrzymywał jak najszybciej bieżące informacje. Radom jest kolejną stacją na sieci kolejowej, na której PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadzają udogodnienia dla pasażerów – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Do kwietnia przyszłego roku, na każdej z krawędzi radomskiego peronu zainstalowane zostaną dwustronne wyświetlacze z zegarami. Na peronach i w przejściu podziemnym będą infokioski. W tunelu wyświetlacze poinformują o przyjazdach i odjazdach pociągów. Pasażerowie, poza informacja wizualną, o odjeżdżających pociągach dowiedzą się dzięki systemowi komunikatów dźwiękowych.

Do końca roku wykonawca opracuje szczegółowy projekt nowego systemu. Określi gdzie  zostaną zainstalowane wyświetlacze i głośniki oraz ile urządzeń zapewni dobry odbiór informacji Następnie, do połowy kwietnia 2020 roku, wykonane zostaną roboty oraz testy systemu.

Radom z lepszą komunikacją

PKP PLK podają również, że w ramach prowadzonej inwestycji między Warką a Radomiem, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują 3 nowe przystanki w obrębie miasta - przy ulicach Żółkiewskiego i Kozienickiej oraz Stara Wola. Czwarty nowy przystanek, Radom Śródmieście, będzie zlokalizowany pod wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Żeromskiego. Budowa przystanku będzie wykonana w latach 2020-21.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
informacja pasażerska
Radom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....