TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Inwestycje kolejowe a Polska Wschodnia
InfoRail - Opublikowano: 27.04.2016 09:35:24
Inwestycje kolejowe a Polska Wschodnia

Adam Hamryszczak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, przedstawił plany rządu dotyczące wsparcia rozwoju Polski Wschodniej.

Jak w tym zestawieniu wypada kolej?

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

I tak, w ramach POIiŚ 2014-2020 planowana jest realizacja projektu: Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Osobowa - Dorohusk na odcinku Warszawa - Otwock - Lublin. Aktualnie beneficjent Projektu tj. PKP PLK przygotowuje się do złożenia do Centrum Unijnych Projektów Transportowych Wniosku o Dofinansowanie (WoD). Szacowana wartość wydatków całkowitych opiewa na kwotę ok 3 mld PLN zaś dofinansowanie UE może wynieść ponad 2 mld PLN. (dokładne dane finansowe będą znane po złożeniu WoD i przekazaniu analiz finansowych przez beneficjenta). Realizacja projektu ma odbywać się w latach 2016-2020.

Modernizacja będzie odbywała się na ok 170 kilometrowym odcinku. Do głównych prac w projekcie będą należały mi.in: budowa drugiego toru na odcinku Otwock ? Pilawa, kompleksowa wymiana nawierzchni torowej, modernizacja układów torowych i peronowych, umożliwiających budowę peronów naprzemianległych, budowa nowych skrzyżowań dwupoziomowych, Realizacja projektu umożliwi jazdę pociągów z prędkością do 160 km/h.

Program Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW)

Program Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW) jako dodatkowy instrument wsparcia finansowanego rozwoju gospodarczego i społecznego będzie wzmacniał i uzupełniał oddziaływanie wsparcia realizowanego w ramach regionalnych i krajowych programów operacyjnych, z których będą współfinansowane zasadnicze przedsięwzięcia rozwojowe. Celem POPW jest wzrost innowacyjności i konkurencyjności makroregionu. Program koncentruje się na bezpośrednim wsparciu przedsiębiorstw w rozwoju ich innowacyjności i konkurencyjności oraz ważnych, z punktu widzenia dostępności terytorialnej, inwestycji w komunikację miejską, drogi i kolej.

W ramach działania 3.1 Infrastruktura kolejowa realizowane będą projekty na istniejących liniach kolejowych, wchodzących w skład Magistrali Wschodniej. Zgodnie z Dokumentem Implementacyjnym do Strategii Rozwoju Transportu Magistrala Wschodnia stanowi ciąg linii kolejowych, mających zapewnić najszybsze połączenie pomiędzy stolicami województw Polski Wschodniej, a zarazem połączenie pomiędzy kluczowymi ciągami o charakterze międzynarodowym (tj. E20, E30, E75, C28).

Inwestycje w infrastrukturę kolejową koncentrują się na podniesieniu parametrów technicznych wybranych odcinków linii kolejowych, poddanych rewitalizacji, rehabilitacji lub modernizacji, w celu podniesienia konkurencyjności kolei wobec transportu drogowego w skali makroregionu i poszczególnych województw. Dofinansowanie będzie przyznawane w trybie pozakonkursowym ? identyfikacja projektów została dokonana w oparciu o Dokument Implementacyjny do Strategii Rozwoju Transportu (lista projektów o charakterze makroregionalnym).

Na terenie województwa lubelskiego, przewidziano do realizacji największy projekt, pn. ?Prace na liniach kolejowych nr 68, 565 na odcinku Lublin ? Stalowa Wola Rozwadów wraz z elektryfikacją?, o wartości ok. 462,4 mln PLN.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubelskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....