TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Inwestycje kolejowe a Polska Wschodnia
InfoRail - Opublikowano: 27.04.2016 09:35:24
Inwestycje kolejowe a Polska Wschodnia

Adam Hamryszczak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, przedstawił plany rządu dotyczące wsparcia rozwoju Polski Wschodniej.

Jak w tym zestawieniu wypada kolej?

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

I tak, w ramach POIiŚ 2014-2020 planowana jest realizacja projektu: Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Osobowa - Dorohusk na odcinku Warszawa - Otwock - Lublin. Aktualnie beneficjent Projektu tj. PKP PLK przygotowuje się do złożenia do Centrum Unijnych Projektów Transportowych Wniosku o Dofinansowanie (WoD). Szacowana wartość wydatków całkowitych opiewa na kwotę ok 3 mld PLN zaś dofinansowanie UE może wynieść ponad 2 mld PLN. (dokładne dane finansowe będą znane po złożeniu WoD i przekazaniu analiz finansowych przez beneficjenta). Realizacja projektu ma odbywać się w latach 2016-2020.

Modernizacja będzie odbywała się na ok 170 kilometrowym odcinku. Do głównych prac w projekcie będą należały mi.in: budowa drugiego toru na odcinku Otwock ? Pilawa, kompleksowa wymiana nawierzchni torowej, modernizacja układów torowych i peronowych, umożliwiających budowę peronów naprzemianległych, budowa nowych skrzyżowań dwupoziomowych, Realizacja projektu umożliwi jazdę pociągów z prędkością do 160 km/h.

Program Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW)

Program Polska Wschodnia 2014-2020 (POPW) jako dodatkowy instrument wsparcia finansowanego rozwoju gospodarczego i społecznego będzie wzmacniał i uzupełniał oddziaływanie wsparcia realizowanego w ramach regionalnych i krajowych programów operacyjnych, z których będą współfinansowane zasadnicze przedsięwzięcia rozwojowe. Celem POPW jest wzrost innowacyjności i konkurencyjności makroregionu. Program koncentruje się na bezpośrednim wsparciu przedsiębiorstw w rozwoju ich innowacyjności i konkurencyjności oraz ważnych, z punktu widzenia dostępności terytorialnej, inwestycji w komunikację miejską, drogi i kolej.

W ramach działania 3.1 Infrastruktura kolejowa realizowane będą projekty na istniejących liniach kolejowych, wchodzących w skład Magistrali Wschodniej. Zgodnie z Dokumentem Implementacyjnym do Strategii Rozwoju Transportu Magistrala Wschodnia stanowi ciąg linii kolejowych, mających zapewnić najszybsze połączenie pomiędzy stolicami województw Polski Wschodniej, a zarazem połączenie pomiędzy kluczowymi ciągami o charakterze międzynarodowym (tj. E20, E30, E75, C28).

Inwestycje w infrastrukturę kolejową koncentrują się na podniesieniu parametrów technicznych wybranych odcinków linii kolejowych, poddanych rewitalizacji, rehabilitacji lub modernizacji, w celu podniesienia konkurencyjności kolei wobec transportu drogowego w skali makroregionu i poszczególnych województw. Dofinansowanie będzie przyznawane w trybie pozakonkursowym ? identyfikacja projektów została dokonana w oparciu o Dokument Implementacyjny do Strategii Rozwoju Transportu (lista projektów o charakterze makroregionalnym).

Na terenie województwa lubelskiego, przewidziano do realizacji największy projekt, pn. ?Prace na liniach kolejowych nr 68, 565 na odcinku Lublin ? Stalowa Wola Rozwadów wraz z elektryfikacją?, o wartości ok. 462,4 mln PLN.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubelskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....