TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Inwestycje PKP PLK poprawią ruch kolejowy i … żeglugę
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.07.2020 12:45:15
Inwestycje PKP PLK poprawią ruch kolejowy i … żeglugę (foto: PKP PLK)

Ze stacji  Zielona Góra w kierunku Szczecina i Poznania sprawne podróże i przewóz ładunków koleją zapewnią prace PKP Polskich Linii Kolejowych na dwóch mostach nad Odrą.

Kilkusetmetrowe przeprawy w Nietkowicach (linia Wrocław – Szczecin) oraz w Pomorsku (linia Zbąszynek – Gubin) po pracach zwiększą możliwości kolei w Lubuskim i poprawią warunki żeglugi. Wartość prac ze środków budżetowych przekracza 60 mln zł.

Od lipca będzie odnawiany most kolejowy w Pomorsku, między Czerwieńskiem a Sulechowem. Prace poprawią warunki podróży na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk i w kierunku Wielkopolski. Dziewiętnastowieczna przeprawa będzie miała wyremontowane filary i przyczółki. Odnowione będą konstrukcje stalowe. Nowy bezstykowy tor pozwoli zwiększyć prędkość pociągów do 100 km/h.

PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą na zadanie "Rewitalizacja mostu kolejowego w km 35,764 na linii kolejowej nr 358 Zbąszynek – Gubin" ok. 19 mln zł ze środków budżetowych. Prace są planowane do lipca 2022 r.

W sierpniu rozpoczną się prace na kolejowej przeprawie na Odrze w Nietkowicach. Przebudowa mostu zwiększy możliwości transportu kolejowego na linii Wrocław – Szczecin, tzw. Nadodrzance, ważnej trasie pasażerskiej i towarowej prowadzącej z województwa dolnośląskiego przez lubuskie do zachodniopomorskiego. W miejsce starej konstrukcji z 1871 r. będzie nowa. Wykonawca przebuduje też przyczółki i filary. Zamontowany zostanie nowy tor i dostosowana do nowych warunków sieć trakcyjna. Będą sprawne przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych, przewożących ładunki z Dolnego Śląska do portów Pomorza Zachodniego. Dzięki realizowanym pracom przygotowane będą warunki do lepszej żeglugi na Odrze.

Prace w ramach zadania "Modernizacja mostu w km 171,867 linii kolejowej nr 273 nad rzeką Odrą w Nietkowicach – tor nr 1" rozpoczną się w sierpniu i są planowane do 2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą na inwestycję ok. 46,5 mln zł ze środków budżetowych. Modernizacja nie wpłynie na kursowanie pociągów. Dostępny będzie tor na równoległej konstrukcji.

Dzięki inwestycjom z Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają możliwości transportu kolejowego w woj. lubuskim. Lepsze podróże oferuje odnowiona estakada kolejowa w Gorzowie Wielkopolskim. Zabytkowy obiekt został wzmocniony. Nowoczesne rozwiązania, przy zachowaniu historycznego charakteru, na lata zapewnią sprawne i bezpieczne przejazdy. Podróżni zyskali oczekiwany standard na dwóch zadaszonych peronach stacji Gorzów Wielkopolski. Korzystanie z kolei ułatwił nowy przystanek – Gorzów Wielkopolski Wschodni. W Zielonej Górze stacja stała się dostępniejsza dla wszystkich podróżnych. Są  zadaszone perony z windami i pochylnią oraz dojściami miasta.

Przebudowane perony na trasie z Zielonej Góry do Szczecina to zachęta do korzystania z pociągów  w Kowalowie, Laskach Lubuskich, Ługach Górzyckich, Radowie i Górzycy. Pociągi jadą nowymi torami na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn w ok. 25 minut, o połowę krócej niż przed modernizacją.

Dzięki rewitalizacji linii Leszno – Głogów mieszkańcy południa regionu znów mogą pojechać pociągiem w stronę Zielonej Góry, Poznania i Wrocławia. Modernizacja torów umożliwiła przywrócenie ruchu pasażerskiego na trasie po kilkunastu latach.

Zmienia się linia ze Zbąszynka do Czerwieńska. W Babimoście i Sulechowie będą dostępniejsze perony. Modernizacja torów na ponad 40 km odcinku umożliwi zwiększenie prędkości pociągów do 120 km/h i poprawi przepustowość trasy. Zakres prac na jednotorowej linii wymaga do listopada komunikacji zastępczej między Zbąszynkiem a Zieloną Górą. Inwestycja zakończy się w 2022 r. Prace warte ok. 106 mln zł finansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego, Funduszu Kolejowego i budżetu spółki. (PKP PLK)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Zielona Góra
most

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....