TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jaka przyszłość pociągów regionalnych?
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.09.2018 12:07:08
Jaka przyszłość pociągów regionalnych? (źródło: Siemens)

Podczas targów InnoTrans 2018 Deutsche Bahn oraz Siemens Mobility zawarły porozumienie dotyczące współpracy przy "Ideas Train".

Zaprezentowano specjalny dwupoziomowy wagon, podzielony na kilka osobnych stref, w którym dzięki cyfrowej technologii goście mogli zobaczyć i poczuć na własnej skórze, jak będzie wyglądać podróżowanie w przyszłości. Wagon został podzielony na kilka obszarów związanych m.in. ze sportem, pracą, relaksem. Dla pasażerów przygotowano specjalne ekrany, które wyświetlały najnowsze wiadomości.

Ideas Train stał się dostępny jako platforma dla partnerów w branży transportowej do testowania podzespołów i prototypowych rozwiązań. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Siemens przyłączył się do projektu. To silny partner, który jest w stanie pomóc nam w rozwoju i wprowadzeniu nowych innowacyjnych technologii – powiedziała Sabina Jeschke, członek zarządu w DB.

Postępująca cyfryzacja oznacza, że potrzeby naszych klientów przechodzą wielkie zmiany. Ideas Train daje nam szanse na współpracę z DB, rozwój oraz przetestowanie nowych technologii, co przełoży się na lepszą, bardziej zintegrowana obsługę pasażera. Będziemy również korzystać z MindSphere, otwartego systemu operacyjnego opartego na chmurze – dodała Sabrina Soussan, prezes Siemens Mobility.

W prezentowanym na InnoTrans wagonie znalazło się kilka nowatorskich rozwiązań.

Pokazano m.in inteligentne siedzenia, wyprodukowane z przez polską firmę TAPS umożliwiające kupowanie biletów, czy meldowanie się za pośrednictwem zintegrowanych ekranów dotykowych. Z poziomu fotela można również zamówić jedzenie i picie z wagonu restauracyjnego, posłuchać muzyki i obejrzeć film. Pasażerowie mogą zmieniać ustawienie fotela i zapisać w chmurze dzięki aplikacji MindSphere. Jeżeli w czasie podróży pasażer musi się przesiadać, wystarczy się zalogować na nowym miejscu, a fotel ustawi się w pozycji wybranej podczas poprzedniego etapu podróży. Pasażer ma również dostęp do aktualnych informacji na temat podróży i alternatywnych połączeń. To wszystko składa się na płynną i spersonalizowaną podróż.

Siemens również zapewnił kamery przemysłowe typu CCTV oraz iCCTV,. Dostępność miejsc siedzących oraz miejsc dla wózków inwalidzkich i dziecięcych jest monitorowana i udostępniana pasażerom i personelowi pociągu oraz zintegrowana z innymi aplikacjami, takimi jak DB Navigator.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Deutsche Bahn
Siemens

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....