TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jaśkowiak: Poznańska Kolej Metropolitalna najważniejszym osiągnięciem tej kadencji
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 20.09.2018 15:16:05
Jaśkowiak: Poznańska Kolej Metropolitalna najważniejszym osiągnięciem tej kadencji

Uruchomienie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej wskazał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, jako swoje największe osiągnięcie transportowe w tej kadencji. Ubiegający się o reelekcję Jaśkowiak chce w kolejnych latach dalej inwestować w transport publiczny.

Prezydent przedstawił w czwartek, wraz z kandydatami Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej do Rady Miasta Poznania, pomysły na rozwój komunikacyjny stolicy Wielkopolski. Wśród nich jest m.in. koncepcja rozbudowy sieci tramwajowej w Poznaniu i jego okolicach oraz integracja systemów aut na minuty, rowerów i skuterów miejskich.

Zapytany w trakcie konferencji prasowej o to, co uważa za swój największy sukces związany z transportem i komunikacją miejską wskazał uruchomienie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

PKM jest wspólnym przedsięwzięciem wielkopolskiego samorządu, Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Miasta Poznań, powiatu poznańskiego oraz gmin i powiatów położonych wzdłuż linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego. Jest to system regularnych kolejowych połączeń regionalnych, współfinansowany przez samorząd regionu oraz położone wzdłuż 9 linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego gminy i powiaty aglomeracji poznańskiej. Dopytywany przez dziennikarzy zapewnił, że uruchomienie PKM to także jego sukces m.in. jako prezesa Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Odnosząc się do zarzutów, że Poznań nie był przygotowany do uruchomienia PKM, bo w mieście nie wybudowano odpowiedniej liczby przejazdów bezkolizyjnych, przystanków kolejowych i parkingów Park&Ride powiedział, że jego kontrkandydaci w walce o prezydencki fotel "koncentrują się na krytyce, zaś poznaniacy widzą, co zostało zrobione". Zapewnił przy tym, że trwają przygotowania do budowy potrzebnej infrastruktury.

Jaśkowiak poinformował, że w nadchodzącej kadencji powstaną projekty nowych tras tramwajowych m.in. na os. Kopernika, os. Dębina na kampus uniwersytecki na Morasku, ale także np. do Lubonia. Plany Koalicji Obywatelskiej w mieście zakładają ponadto rozbudowę istniejącej infrastruktury rowerowej oraz integrację miejskiego systemu komunikacji z PKM. Powstawać mają kolejne parkingi P&R. W planach jest też zaprojektowanie nowej linii PKM do lotniska Ławica i gminy Tarnowo Podgórne.

"Zamierzamy dalej inwestować w transport publiczny, w to, by się po Poznaniu wygodnie podróżowało. Będziemy rozwijać Poznańską Kolej Metropolitalną. Będziemy też dążyć do wypracowania takich rozwiązań, by coraz bardziej powszechne formy transportu tj. carsharing, skutery na minuty, wynajmowanie rowerów można było obsługiwać z jednej aplikacji, czy jednej karty" – powiedział prezydent.

Jaśkowiak poinformował, że w ciągu następnych 5 lat w Poznaniu na budowę i remonty chodników trafi ok. 200 mln zł. Wyjaśnił, że dotąd na ten cel trafiało ok. 25 mln zł rocznie. Pomysł Koalicji Obywatelskiej to też uruchomienie mobilnej aplikacji "Dostępne parkingi", dzięki której kierowcy sprawdzą, gdzie jest najbliższy parking dysponujący wolnymi miejscami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....