TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jest konkurs na koncepcję nowego Muzeum Kolejnictwa
InfoRail - Opublikowano: 28.12.2015 10:03:06
Jest konkurs na koncepcję nowego Muzeum Kolejnictwa (źródło: PKP SA)

Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla zadania inwestycyjnego ?Stacja Muzeum? zlokalizowanego przy ul. Potrzebnej w Warszawie.

Jego przedmiotem jest wykonanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla założenia centrum kulturalno-naukowego i rozrywkowego związanego tematycznie z techniką i transportem (w tym w szczególności kolejnictwa) o nazwie Stacja Muzeum tj.;
? w etapie I konkursu (etap studialny) zaproponowanie koncepcji zespołu obiektów i zagospodarowania składających się na założenie urbanistyczno-architektoniczne pn. Stacja Muzeum przy ul. Potrzebnej w Warszawie,
? w etapie II konkursu (etap realizacyjny) przedstawienie koncepcji budynku głównego Stacji Muzeum, Hali taboru oraz związanego z nim zagospodarowania będących rozwinięciem rozwiązań przedstawionych w etapie I.
Koncepcja powinna określać relacje obiektów z otoczeniem, rozwiązania architektoniczne precyzujące standardy obiektów i zagospodarowania, zasady kształtowania przestrzeni publicznej i zabudowy oraz obsługi komunikacyjnej.

Tokonkurs realizacyjny (tj. na podstawie, którego zostanie wykonana dokumentacja projektowa, stanowiąca podstawę do realizacji robót budowlanych) i dwuetapowym. Uczestnicy konkursu składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie.

Organizator dopuszcza do udziału w konkursie i zaprasza do składania opracowań studialnych (etap I konkursu). Po wyborze w etapie I przez sąd konkursowy 6 najlepszych opracowań studialnych, uczestnicy konkursu, których opracowania studialne wybrano, zostają dopuszczeni do dalszego udziału w konkursie i zaproszeni do składania prac konkursowych (etap II konkursu).
Część studialna (etap I konkursu) obejmuje obszar 36 ha, natomiast obszar przeznaczony na zlokalizowanie obiektów i zagospodarowania części realizacyjnej (etap II konkursu) to 23 ha.

Jakie będą kryteria?

ETAP I ? opracowania studialne:
Kryteria o znaczeniu pierwszorzędowym:
a) atrakcyjność proponowanych rozwiązań urbanistyczno-architektonicznych, w tym w szczególności obiektów i zagospodarowania planowanych do realizacji po konkursie,
b) realność proponowanych rozwiązań urbanistyczno-architektonicznych, w tym w szczególności obiektów i zagospodarowania planowanych do realizacji po konkursie,
c) sprawność funkcjonalno-użytkowa zaproponowanych rozwiązań, w tym w szczególności obiektów i zagospodarowania planowanych do realizacji po konkursie,
d) trafność lokalizacyjna budynku głównego Stacji Muzeum oraz pozostałych obiektów i zagospodarowania planowanych do realizacji po konkursie.
Kryteria o znaczeniu drugorzędowym:
e) ekonomika przyjętych rozwiązań, szczególnie w kontekście kosztów budowy oraz kosztów użytkowania, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów i zagospodarowania planowanych do realizacji po konkursie.
ETAP II ? prace konkursowe
Kryteria o znaczeniu pierwszorzędowym:
a) atrakcyjność i realność proponowanych rozwiązań architektonicznych i zagospodarowania,
b) trafność rozwiązań funkcjonalnych i programowo-przestrzennych obiektów i zagospodarowania.
Kryteria o znaczeniu drugorzędowym:
c) ekonomika rozwiązań ze szczególnym uwzględnieniem ekonomiki kosztów budowy oraz eksploatacji obiektów przy uwzględnieniu rozwiązań proekologicznych.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 25 stycznia 2016 roku, zaś zaproszenia do zakwalifikowanych kandydatów zostaną wysłane do 12 lutego 2016 roku.

Będą też nagrody. I nagroda to
? kwota pieniężna w wysokości 120 000 PLN netto,
? zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej.
II nagroda ? kwota pieniężna w wysokości 80 000 PLN netto.
III nagroda ? kwota pieniężna w wysokości 50 000 PLN netto.
Organizator przewiduje przyznanie dodatkowych nagród pieniężnych IV, V, VI w formie wyróżnień odpowiednio I, II, III stopnia. Kwota przeznaczona przez Organizatora na te nagrody wynosi nie mniej niż 150 000 PLN netto tj. 50 000 PLN netto każda nagroda.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Warszawa
muzeum

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....