TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jest porozumienie w sprawie strajku w Anglii
PAP - Opublikowano: 11.08.2016 10:14:52 1 komentarz
Jest porozumienie w sprawie strajku w Anglii (źródło: Wikipedia)

Acas, brytyjska organizacja rządowa odpowiedzialna za rozwiązywanie sporów pomiędzy pracodawcami i związkami zawodowymi, poinformowała w środę o osiągnięciu porozumienia ws. zawieszenia strajku na liniach kolejowych Southern w południowej Anglii.

Trwający od poniedziałku strajk konduktorów zrzeszonych w Krajowym Związku Robotników Kolejowych, Morskich i Transportu (RMT) sprawił, że Southern, największy przewoźnik w południowo-wschodniej Anglii, którego pociągi obsługują m.in. lotniska w Brighton i port lotniczy Gatwick, realizował w tym czasie zaledwie około 60 proc. rozkładowych połączeń. W efekcie nawet do 300 tys. osób miało problemy z codziennym dotarciem do pracy i domu.

Władze związkowe poinformowały w środę o zawieszeniu strajku i wznowieniu normalnego systemu zmianowego od godz. 22. Southern poinformowało jednak, że w czwartek pociągi wciąż będą jeździły przez większość dnia według strajkowego rozkładu jazdy; normalny rozkład powinien zostać przywrócony w pełni w piątek.

Środowa decyzja związana jest ze zgodą obu stron na powrót do dalszych negocjacji w ramach trwającego sporu o rolę konduktorów w nowych składach, które Southern zamierza wprowadzić na tory w najbliższych miesiącach.

Właściciel Southern, Govia Thameslink Railway (GTR) chce, aby w nowych pociągach wykorzystujących monitoring wizyjny otwieraniem i zamykaniem drzwi wagonów zajmowali się sami maszyniści. Do tej pory należało to do obowiązków konduktorów.

Według RMT Southern chce zwiększyć liczbę pociągów obsługiwanych tylko przez maszynistę, co w opinii związku zmniejszy bezpieczeństwo pasażerów, o które do tej pory dbali konduktorzy. GTR tłumaczy, że brak wymogu jednoczesnej obecności maszynistów i konduktorów zmniejszy z kolei liczbę połączeń kolejowych odwoływanych ze względu na braki kadrowe.

Sekretarz generalny RMT Mick Cash napisał w liście do związkowców, że otrzymał zapewnienie o powrocie do rozmów "bez żadnych warunków ze strony przewoźnika".

"Chciałbym podziękować za wasze wsparcie dla współpracowników podczas tego sporu, a także odwagę, siłę i jedność, jakie wykazaliście podczas tego trudnego dla wszystkich czasu" - podkreślił.

Brytyjska premier Theresa May potępiła w poniedziałek strajk, podkreślając, że jest "głęboko zawiedziona" decyzją związkowców o odejściu od pracy.

Z kolei burmistrz Londynu Sadiq Khan podkreślił, że RMT "po raz kolejny udowodniło, że nie jest w stanie skutecznie zarządzać siecią połączeń Southern", i wezwał do przekazania jego licencji w ręce Transport for London, firmy zarządzającej komunikacją miejską w brytyjskiej stolicy.

Według szacunków opublikowanych przez gazetę "Evening Standard" strajk i związane z nim niedogodności dla pasażerów przynosiły nawet 20 milionów funtów strat dziennie dla londyńskiej gospodarki ze względu na problemy dojazdowe wielu osób, które mieszkają poza Londynem, ale dojeżdżają do stolicy do pracy.

Brytyjskie koleje zostały sprywatyzowane w 1993 roku i są zarządzane przez kilkunastu prywatnych przewoźników na podstawie udzielonych im przez rząd licencji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
Anglia
  • ??? – 11.08.2016

    Piszecie że RMT to organizacja związkowa, a później że burmistrz stwierdził że RMT nie jest w stanie skutecznie zarządzać komunikacją i żeby przekazać licencję TfL gdzie pewnie też są związki zawodowe RMT !!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....