TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jest zgoda na dokapitalizowanie Kolei Małopolskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.04.2020 17:45:23
Jest zgoda na dokapitalizowanie Kolei Małopolskich

Sejmik wyraził zgodę na objęcie przez województwo małopolskie udziałów w spółce samorządowej Koleje Małopolskie za 1,8 mln zł. Dokapitalizowanie zostanie przeznaczone na zabezpieczenie wkładu własnego potrzebnego do budowy zaplecza technicznego do obsługi taboru.

Zgodnie z uchwałą podjętą przez radnych podczas poniedziałkowej sesji województwo będzie mogło objąć 1,8 tys. udziałów w spółce o wartości nominalnej tysiąca zł każdy. Objęcie udziałów w podwyższanym kapitale zakładowym Kolei Małopolskich nastąpi według ich wartości nominalnej poprzez wniesienie wkładu pieniężnego w wysokości 1,8 mln zł.

Środki finansowe na realizację tego zadania będą pochodzić z tegorocznego budżetu województwa.

Koleje Małopolskie są jednoosobową spółką województwa Małopolskiego. Po podniesieniu kapitału zakładowego osiągnie on wartość 58,818 mln zł.

Jak wyjaśnił marszałek regionu Witold Kozłowski, samorządowy przewoźnik ubiega się o dofinansowanie ze środków unijnych inwestycji polegającej na budowie zaplecza serwisowego do obsługi pociągów w Krakowie.

Wskazał on, że dokapitalizowanie spółki w celu zabezpieczenia wkładu własnego na realizację planowanej inwestycji jest uzasadnione.

Według władz regionu budowa zaplecza serwisowego w Krakowie, które zajmie się obsługą pociągów własnych i innych przewoźników jest kluczowa dla województwa z uwagi na zapewnienie kompleksowej obsługi utrzymaniowo – serwisowej dla taboru kolejowego obsługującego połączenia na terenie województwa małopolskiego, jak również taboru kolejowego wjeżdżającego z innych województw.

"Celem działania jest wzmocnienie kolejowych regionalnych przewozów pasażerskich tak, aby zwiększyć wykorzystanie transportu kolejowego w Małopolsce" - oceniono.

W grudniu zeszłego roku Koleje Małopolskie ogłosiły przetarg mający wyłonić wykonawcę, który w systemie "zaprojektuj i zbuduj" postawi dwukondygnacyjną halę napraw z częścią biurowo-socjalną i warsztatowo-magazynową. Obiekt powstanie w okolicy ul. Składowej w pobliżu Dworca Kraków Główny, na terenach wydzierżawionych od PKP.

Hala o wymiarach ok. 140 na 35 m wyposażona będzie w niezbędne urządzenia do kompleksowej obsługi utrzymaniowo - serwisowej pociągów regionalnych. Na miejscu będą wykonywane m.in. naprawy bieżące i te związane z awariami taboru, a także okresowym ich przeglądem. Powstanie też myjnia.

W przetargu wpłynęły cztery oferty - najtańszą przedstawiło konsorcjum Budimex i KZN Rail – opiewa ona na blisko 91 mln zł brutto. Kolejna jest propozycja konsorcjum Strabag i Krakowskich Zakładów Automatyki za prawie 115,6 mln zł brutto. Najdroższe oferty opiewają kolejno na 130,8 mln zł brutto i 153,7 mln zł brutto. Wszystkie propozycje przekraczają założony budżet inwestycji, bo zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia 85,5 mln zł brutto.

Zgodnie z planami inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy 2021 r. Ma ona zapewnione finansowanie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Resztę stanowić będzie wkład z budżetu regionu i środki własne przewoźnika.

Zaplecze techniczne będzie obsługiwać pociągi kupione przez samorząd województwa, które wykorzystywane są do realizacji połączeń regionalnych zarówno przez Koleje Małopolskie, jak i Przewozy Regionalne.

Spółka samorządowa Koleje Małopolskie wozi pasażerów od grudnia 2014 r. Do końca ub.r. firma przewiozła ponad 20 mln pasażerów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Małoposlka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....